Zmiana organizacji ruchu na DK1

ePiotrkowRegion Czwartek, 25 czerwca 20208 3562
W związku z kolejnym etapem budowy autostrady A1 Tuszyn – granica województwa, w Stobiecku Szlacheckim na 440. kilometrze drogi nastąpiła zmiana organizacji ruchu. Zlikwidowane zostało tymczasowe rondo u zbiegu z drogą powiatową Wierzbica – Stobiecko.

- Oznacza to, że od tej chwili po trasie głównej (DK1) jazda możliwa będzie jedynie na wprost, zarówno z południa, jak i z północy, zaś po drodze powiatowej przejazd będzie możliwy pod budowaną trasą, ale jedynie dla pojazdów o wysokości do 2 metrów – wyjaśnia Maciej Zalewski, główny specjalista ds. komunikacji w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi. - Pozostałe auta muszą korzystać z objazdu przez: Wolę Jedlińską, Ładzice i Radomsko. Taki stan rzeczy utrzyma się do czasy wybudowania i przekazaniu do użytkowania wiaduktu na drodze powiatowej Stobiecko – Wierzbica, co - według zapewnień wykonawcy - powinno nastąpić pod koniec roku.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)25.06.2020 13:04

Porażka.Kto to wymyśla.Jeszcze troche to bede jechał do Częstochowy żeby skręcić na Radomsko.

33


gość ~gość (Gość)25.06.2020 13:54

Jak komuś nie pasuja to nie jeździć a nie wieczne pretensje.

35


ja ~ja (Gość)25.06.2020 15:25

przecież wcześniej będzie wiadukt na WP... i będzie można objechać tamtędy - choć raczej pojazdami do 3,5t... ale już chociaż wyższymi...

02


gość ~gość (Gość)25.06.2020 14:14

Ja lubię nadrabiać kilometry. Objazdy są spoko. Dziękuję.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat