Zmarł Zbigniew Krystman, wieloletni piłkarz KS „Concordia”

ePiotrkow Piątek, 30 sierpnia 20190 3818
Zmarł jeden z czołowych strzelców KS „Concordia” w latach 1958-1971 Zbigniew Krystman. Jego bramki wielokrotnie przynosiły najstarszej piotrkowskiej drużynie piłkarskiej cenione zwycięstwa, jak chociażby to w starciu z Widzewem w 1965 roku. Zbigniew Krystman był również działaczem i członkiem zarządu klubu. Miał 78 lat.

Po ciężkiej chorobie, w piątek 30 sierpnia, zmarł Zbigniew Krystman (ur. 1941), wieloletni piłkarz, działacz i członek zarządu KS „Concordia”. Swoją karierę w najstarszym piotrkowskim klubie piłkarskim zaczynał jeszcze jako 17-latek pod koniec lat 50., debiutując w drużynie seniorów w meczu z jednym z łódzkich zespołów. Jak wspominał między innymi na łamach książki „Concordia 1909-2009” była to drużyna „Społem” albo „Metalowca”: – Trenował nas wtedy pan Lutek Krawczyński. Zaryzykował. Wziął do zespołu trzech juniorów: mnie oraz Tadka Cicheckiego i Tolka Szczypiorskiego. Wstawił nas do pierwszego zespołu i akurat graliśmy mecz w Łodzi na Letniej (…) i cała nasza trójka strzeliła po bramce. Rywale prowadzili 2:0 do przerwy, ale w drugiej połowie zdobyliśmy trzy bramki i wygraliśmy 3:2. Pamiętam, jak po strzeleniu przeze mnie bramki pan Henio Sentorek chwycił mnie jak dzieciaka i doniósł do środka boiska.

 

Zbigniew Krystman w latach 1958-1971 był w pierwszym składzie „Concordii” z tak znakomitymi ówczesnymi jej graczami, jak: Józef Słodkowicz, Zbigniew Szczypiorski, Henryk Sentorek, Karol Gawlica, Jerzy Gutknecht, Marian Ziębakowski i Bolesław Cichomski.

 

Krystman należał do czołowych i najskuteczniejszych strzeleców drużyny. W meczach ligowych, pucharowych i towarzyskich zdobywał wiele goli, przynosząc „Concordii” sporo cenionych zwycięstw, w tym wygraną w pamiętnym derbowym spotkaniu Polonia-Concordia w maju 1961 roku czy zwycięstwo 4:1 z Widzewem w 1965 roku, w którym to meczu zdobył aż dwie bramki.

 

O dacie i miejscu uroczystości pogrzebowych Zbigniewa Krystmana poinformujemy wkrótce.


Zainteresował temat?

6

1


Komentarze (0)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat