Zmagania na śniegu w gorącej atmosferze [GALERIA]

ePiotrkow Sobota, 20 lutego 202112 3625
Pierwsze w historii Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego w siatkówce na śniegu zorganizowano na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Belzackiej. Poziom przygotowania drużyn do zmagań po kilkumiesięcznej przerwie był zróżnicowany, ale emocji nie brakowało.

Ładuję galerię...

Jeszcze na kilka dni przed zorganizowaniem turnieju, jego przeprowadzenie stanęło pod znakiem zapytania. - Do końca nie wiedzieliśmy czy uda nam się w tej formule mistrzostwa rozegrać bo pogoda była niepewna, ocieplenie nam nie sprzyjało. Ostatecznie udało się jednak przeprowadzić pierwsze w naszym mieście śnieżne mistrzostwa w siatkówce. Rywalizowaliśmy w kategoriach mężczyzn i kobiet. To było osiem drużyn męskich i cztery żeńskie. Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Dla najlepszych zawodników ufundowaliśmy nagrody i puchary - relacjonował Leszek Heinzel, dyrektor OSiR w Piotrkowie Trybunalskim.

 

O samych zawodach rozmawialiśmy z kolei z Robertem Pawlikowskim, który czuwał nad ich sprawnym przeprowadzeniem. - Po raz pierwszy w naszym mieście gramy w siatkówkę na śniegu. Warunki nam na to na szczęście pozwalają - mamy ostatnie tchnienie zimy. Jednocześnie w powietrzu czuć wiosnę. Mimo wszystko, ta warstwa śniegu, która leży na boiskach, jest wystarczająca by móc grać. Co ciekawe, siatkówka na śniegu była pokazową dyscypliną olimpijską. Mamy nadzieję, że dołączy do zatwierdzonych sportów olimpijskich. Polacy są w niej brązowymi medalistami Mistrzostw Świata.

 

A jak swoje wrażenia opisywali sami zawodnicy? - Jak do tej pory nie mieliśmy styczności z taką odmianą siatkówki. Dla naszej drużyny pierwsze spotkanie było dosyć trudne. Mimo tego, że mamy na nogach korki to mocno się ślizgaliśmy. Myślę że dzisiejsza dodatnia temperatura to duży plus. Dzięki temu nie musimy się chować przed mrozem. To cieszy, ponieważ w końcu, po czterech miesiącach, możemy się wszyscy spotkać w sportowej atmosferze. Jako amatorzy nie mieliśmy przez ten czas możliwości rywalizowania z innymi drużynami. Dzisiaj poziom jest naprawdę wysoki, ale my mierzymy w top 3 - powiedział nam pan Piotr. Podobne plany wśród kobiet, miała pani Magdalena. - Pierwszy mecz udało nam się wygrać i mam nadzieję że podobnie będzie z całym turniejem. Na pewno utrudnieniem w tym sporcie jest śliskie podłoże. Dzięki temu, że dzisiaj jest ciepło i świeci słońce, atmosfera jest na pewno pozytywna. 

 

Z możliwości uczestniczenia w sportowej rywalizacji cieszyła się też pani Agnieszka, która powiedziała nam, że w innych miejscach Polski siatkówka na śniegu jest całkiem popularna. - Ten sport uprawia się dość często w Białce Tatrzańskiej. Początkowo trudno było się przyzwyczaić do tego, że gramy na śliskim podłożu. Trzeba było uważać, by nie nabawić się kontuzji. Mimo to, dajemy z siebie wszystko i liczymy na dobry wynik. 

 

Kto poradził sobie najlepiej w I Mistrzostwach Piotrkowa Trybunalskiego w siatkówce na śniegu?

 

Kategoria mężczyzn:

I miejsce: Jabłoński Team

II miejsce: Szremski Team

III miejsce: Sawicki Team

 

Kategoria kobiet:

I miejsce: Macugowska Team

II miejsce: Pytka Team

III miejsce: Gwarda Team

 


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pobudka ~Pobudka (Gość)22.02.2021 00:06

Brawa dla publiczności za brak namordników! Są jeszcze Ludzie.

40


batman ~batman (Gość)21.02.2021 12:16

Proponuję zorganizować jeszcze mistrzostwa:
- na betonie,
- na asfalcie,
- w błocie,
- w oborze...
I nie zapominajcie o mistrzostwach wodnych, bo one dają olbrzymie możliwości. Np. mistrzostwa:
- w wodzie stojącej,
- w wodzie płynącej,
- w wodzie po kostki,
- w wodzie do ... i powyżej pasa,
- w wodzie słodkiej,
w wodzie słonej, nawet morskiej.
Powodzenia.

34


gość_gość ~gość_gość (Gość)20.02.2021 19:47

Nie widzę maseczek.

14


ksiądz Adam ~ksiądz Adam (Gość)20.02.2021 21:50

to lepsze od morsowania

22


gość_dr dolitle ~gość_dr dolitle (Gość)20.02.2021 21:33

Podczas uprawiania sportu nie trzeba maski.

41


gość_johny ~gość_johny (Gość)20.02.2021 21:20

Hołownia jakby tam grał to by wszystko wygrał

12


gość_kleń ~gość_kleń (Gość)20.02.2021 17:07

Ktoś wreszcie wyszedł z domu pokażał że ma w tyle te pandemie

75


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat