Zmagali się matematycznie w I LO

Tydzień Trybunalski Piątek, 17 czerwca 20110
W dniach 9 - 11 czerwca 2011 r. w I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Tryb. odbył się VI Piotrkowski Maraton Matematyczny o Puchar Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego.

Pierwszego dnia konkursu przeprowadzone zostały eliminacje, do których przystąpiło 88 uczniów klas I - II z pięciu piotrkowskich gimnazjów oraz gimnazjów z: Będkowa, Czarnocina, Niechcic, Szydłowa i Woli Krzysztoporskiej. Do finału, który odbył się 11 czerwca, zakwalifikowano 40 uczniów.

Nagrodę główną, puchar prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego za najlepszy wynik drużynowy, zdobyło piotrkowskie Gimnazjum nr 5. W klasyfikacji indywidualnej wyłoniono 8 laureatów, a kolejnym 7 uczestnikom przyznano wyróżnienie. Zwycięzcą VI Piotrkowskiego Maratonu Matematycznego został Mateusz Olczyk, uczeń klasy II Gimnazjum nr 5, który uzyskał 329 pkt. II miejsce zajął Rafał Burczyński, uczeń klasy II Gimnazjum w Będkowie (293 pkt), III miejsce - Karol Pąperski, klasa II Gimnazjum nr 4 (276,75 pkt), IV miejsce - Wojciech Śmigielski, klasa II Gimnazjum nr 4 (272,75 pkt), V miejsce, z najlepszym wynikiem wśród uczniów klas pierwszych (257 pkt), zajął  Tomasz Urbański, Gimnazjum nr 5, VI miejsce - Sandra Pawełoszek, klasa II Gimnazjum nr 3 (228,75 pkt), VII miejsce - Izabela Sokalska, klasa I Gimnazjum nr 4 (224,75 pkt), VIII miejsce - Adrian Dębicki, klasa II Gimnazjum nr 4 (218,25 pkt).