Złóż wniosek o dopłatę do rachunku za prąd

ePiotrkow Środa, 25 grudnia 20133 2578
1 stycznia wchodzi w życie ustawa o zmianie ustawy Prawo energetyczne, która wprowadza dodatek energetyczny dla odbiorcy wrażliwego energii elektrycznej.

Dodatek energetyczny przyznawany będzie na wniosek, do którego wnioskodawca zobowiązany jest dołączyć aktualną umowę z zakładem energetycznym lub aktualną umowę sprzedaży energii elektrycznej zawartą z zakładem energetycznym oraz ostatni rachunek lub fakturę VAT za prąd.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie od najbliższego poniedziałku rozpocznie przyjmowanie wniosków, które będzie można składać od poniedziałku w siedzibie Zespołu Dodatków Mieszkaniowych (ul. Sienkiewicza 16a) w godzinach 7.30 – 15.30 (we wtorki w godzinach 7.30 – 17.00).

Wnioskodawcą o dodatek energetyczny może być osoba spełniająca następujące warunki:
- musi mieć przyznany dodatek mieszkaniowy;
- jest stroną umowy z przedsiębiorstwem energetycznym;
- zamieszkuje w miejscu dostarczania energii.

Stawki dodatku energetycznego podane przez Ministerstwo Gospodarki na okres 01.01.2014 – 30.04.2014 kształtują się następująco:
- gospodarstwo 1-osobowe - 11,36 zł/m-c
- gospodarstwo od 2 do 4 osób - 15,77 zł/m-c
- gosp od 5 i więcej osób - 18,93 zł/m-c

Więcej informacji w sprawie dodatku energetycznego można uzyskać w siedzibie zespołu, a także pod numerami telefonów: 44 732 37 25 lub 44 647 24 11 oraz na stronie internetowej www.mopr.piotrkow.pl (w zakładce zadania: dodatek energetyczny).


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (3)

Przypominamy o ciszy wyborczej. Wszystkie komentarze są moderowane.

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Redaktor Maj ~Redaktor Maj (Gość)27.12.2013 10:15

"Frei-Petrikau" napisał(a):
Redaktorze nie rozumiesz tego.Dodatek jest po to by nie obniżać cen energii elektrycznej dla ludzi.Tę kwotę pokryje podatnik i tak wszyscy, którzy mają w poważaniu płacenie za cokolwiek (margines społeczny) będzie dotowany przez państwo.PGE nie straci nic na tym bo podatnik będzie wspierał tę polytykierską firmę.


Uwierz rozumiem.
To jest Twój punkt widzenia. Osobiście wolę aby moje podatki szły na dodatki na energię elektryczną dla najbiedniejszych niż na pensję dla katechety.

00


Frei Petrikau ~Frei Petrikau (Gość)26.12.2013 15:12

"Redaktor-Maj" napisał(a):
Niska wartość tych dodatków, ale zawsze to coś.


Redaktorze nie rozumiesz tego.
Dodatek jest po to by nie obniżać cen energii elektrycznej dla ludzi.
Tę kwotę pokryje podatnik i tak wszyscy, którzy mają w poważaniu płacenie za cokolwiek (margines społeczny) będzie dotowany przez państwo.
PGE nie straci nic na tym bo podatnik będzie wspierał tę polytykierską firmę.

00


Redaktor Maj ~Redaktor Maj (Gość)26.12.2013 13:20

Niska wartość tych dodatków, ale zawsze to coś.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat