Złodziejki biżuterii przyłapane „na gorącym”

ePiotrkow Środa, 31 sierpnia 20163 7546
Właściciel jednej z posesji na terenie gminy Rusiec, wraz z małżonką, złapał na gorącym uczynku dwie kobiety, które próbowały ukraść złotą biżuterię. Złodziejki tłumaczyły policji, że tak naprawdę zajmują się skupem starych zegarów, dlatego wtargnęły do obcego domu.

29 sierpnia o godzinie 15.20 policjanci otrzymali sygnał od mieszkańca gminy Rusiec, że właśnie przed chwilą wspólnie ze swoją małżonką złapał dwie kobiety, które z ich domu chciały ukraść złotą biżuterię. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zatrzymali dwie sprawczynie - 44-letnią mieszkankę Kalisza oraz 35-latkę ze Starachowic. Kobiety, wykorzystując nieuwagę domowników przebywających na parterze budynku, niezauważone weszły na piętro domu. Zostały złapane przez właścicieli, kiedy przeszukiwały pokój, w którym pokrzywdzeni trzymali złotą biżuterię. W rozmowie z policjantami tłumaczyły, że weszły do domu, ponieważ skupują stare zegary. Ponieważ kobiety nie chciały powiedzieć, w jaki sposób przyjechały na teren Ruśca, policjanci ruszyli w teren. Dokładnie sprawdzili okolicę i już po chwili uwagę policjantów przykuł bordowy opel na obcych tablicach rejestracyjnych, który stał zaparkowany przy kościele na ulicy Świerczewskiego w Ruścu.

 

30 sierpnia podejrzane usłyszały zarzut usiłowania kradzieży złotej biżuterii. Niewykluczone, że sprawa będzie rozwojowa. Teraz policjanci sprawdzą, czy kobiety nie mają na swoim koncie innych przestępstw. Za przestępstwo usiłowania kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Zainteresował temat?

9

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

złodziejski duet ~złodziejski duet (Gość)31.08.2016 13:47

Żadne tłumaczenie. Złodziejom powinni ucinać za pierwszą kradzież jedno ucho a za następne drugie. Przypomina mi się książka Antoniny Domańskiej "Historia żółtej ciżemki" na podstawie której w 1961 roku nakręcono pod tym samym tytułem film. Zastanawia jak one się poznały (każda z innego miasta) tworząc złodziejski duet.

231


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat