Złodzieje biżuterii zatrzymani

ePiotrkow Piątek, 25 września 20150 3319
Zrywali kobietom łańcuszki i kolczyki. 54-latek z powiatu wodzisławskiego i 23-letni częstochowianin zostali aresztowani przez policjantów z Bełchatowa.

Bełchatowscy policjanci 31 sierpnia zostali zawiadomieni o rozboju na 61-letniej bełchatowiance. Napastnik zaatakował ją przy jednym z bloków na osiedlu Dolnośląskim. - Ściskając za kark, doprowadził kobietę do stanu bezbronności, a następnie zerwał z jej szyi złoty łańcuszek i wyrwał z ucha złoty kolczyk, po czym uciekł. Wartość skradzionej biżuterii okradziona kobieta oszacowała na około 900 zł – informuje kom. Sławomir Szymański, oficer prasowy KPP w Bełchatowie. - Tego samego dnia jeszcze cztery bełchatowianki zostały okradzione w podobny sposób - metodą "na wyrwę". Jak szybko ustalili policjanci, ten sam złodziej z zaskoczenia zrywał przypadkowo wybranym ofiarom złote łańcuszki i uciekał. Na ulicy Wojska Polskiego mieszkanka Bełchatowa straciła łańcuszek z przywieszką wart około 1000 zł. Na osiedlu Czapliniecka 81-latce złodziej ukradł łańcuszek wartości 1000 złotych, a na osiedlu Olsztyńskim 38-letnia bełchatowianka straciła łańcuszek wart 500 zł. Najwartościowszą biżuterię przestępca ukradł 76-latce, zaatakowanej na ulicy Energetyków. Kobieta oszacowała wartość szkody na 1500 zł. Policjanci wykryli i ustalili 23-letniego sprawcę - mieszkańca Częstochowy oraz jego 54-letniego wspólnika z powiatu wodzisławskiego, który przywiózł go swoim oplem astra do Bełchatowa, podwoził na miejsce kolejnych czynów i asekurował.


Bełchatowski sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu obu podejrzanych. Policjanci sprawdzają, czy przestępczy duet nie dokonał podobnych przestępstw i apelują o do ewentualnych pokrzywdzonych o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym KPP w Bełchatowie, tel. 44 635-52-86.


Aresztowanym grożą kary do 12 lat pozbawienia wolności.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat