Zlikwidowano kolejne uprawy marihuany w naszym regionie

PolicjaBełchatów Wtorek, 01 października 201910 7043
Bełchatowscy policjanci przejęli prawie 11 kg suszu konopi indyjskich oraz 21 krzaków zakazanych roślin. Zatrzymali także dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Natomiast piotrkowscy funkcjonariusze zlikwidowali plantację marihuany w gminie Łęki Szlacheckie. Uprawa zlokalizowana była w okolicach zbiornika wodnego. Łącznie zabezpieczono 55 krzaków.

Ładuję galerię...

Funkcjonariusze złapali sprawców na gorącym uczynku. Najpierw kryminalni namierzyli 44-letniego mieszkańca Szczercowa. W lesie znaleźli uprawę 14 krzaków konopi, zaś sam plantator wpadł w ręce kryminalnych, kiedy rozładowywał część ściętych roślin. Podczas przeszukania jego posesji funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 10 kilogramów suszu konopi. Część była ukryta w stercie drewna, a część w wiadrze pomiędzy krzakami.

 

Tego samego dnia kryminalni złożyli wizytę 43-letniemu mieszkańcowi Szczercowa. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna mógł posiadać marihuanę. W jego mieszkaniu znaleziono prawie 300 gramów suszu konopi indyjskich. Kryminalni sprawdzili też inne, wytypowane wcześniej miejsce pod Bełchatowem. Na łące znaleźli plantację. Zabezpieczyli tam 7 krzaków konopi indyjskich. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty. 44-latek był w przeszłości notowany i prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. O dalszym losie obu podejrzanych zadecyduje sąd. 

 

Natomiast piotrkowscy funkcjonariusze w poniedziałek otrzymali informację o nietypowym znalezisku w lesie w okolicach Zalewu Cieszanowickiego. Na podmokłym terenie policjanci odnaleźli 3 krzaki konopi indyjskich, a obok 52 ścięte już rośliny, suszące się na innych gałęziach. - Ustalamy teraz kto jest właścicielem uprawy lub kto może mieć związek z tym nielegalnym procederem. Z zabezpieczonych roślin można uzyskać ponad 1000 gramów ziela konopi - informują policjanci. 

 

Za uprawę konopi innych niż włókniste grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku znacznych ilości nawet do lat 8. Z kolei posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat więzienia, natomiast posiadanie znacznej ilości nawet do 10 lat - podają policjanci.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Tragedia ~Tragedia (Gość)02.10.2019 17:28

Co wam da ta likwidacja , z kazdym rokiem bedzie coraz wiecej plantacji ..

11


chory kraj ~chory kraj (Gość)02.10.2019 12:26

Roślina z której można wykonać wszystko począwszy od leków po materiały budowlane ale w Polszy trzeba wbić do głowy że to samo zło...

32


gość ~gość (Gość)01.10.2019 21:30

Walka z wiatrakami

03


gość ~gość (Gość)01.10.2019 17:40

Ciekawe co sie dzieje z tym skonfiskowanym towarem?

20


gość ~gość (Gość)01.10.2019 20:06

A co mnie obchodzą krzaki w krzakach. Lepiej zajmijcie się ściganiem przestępców podatkowych

41


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)01.10.2019 12:21

Będzie na 500++. A może i dla babć i dziadków coś skapnie.

14


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat