Zlikwidowali laboratorium do produkcji amfetaminy i materiałów wybuchowych

Policja KMP Piotrków Piątek, 21 lutego 20204 7972
Piotrkowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali na terenie województwa dolnośląskiego mężczyznę podejrzanego o wytwarzanie amfetaminy i posiadanie substancji wybuchowej. 40-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zdecydował, że podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Ładuję galerię...

Sprawa zaczęła się w sierpniu 2019 roku. Piotrkowscy kryminalni odwiedzili wtedy motel na terenie powiatu przysuskiego, gdzie w jednym z pokoi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 40 i 33 lata zamieszanych w narkotykowy proceder. Policjanci zabezpieczyli przy nich amfetaminę i marihuanę. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

 

Policjanci trzy dni później na terenie województwa mazowieckiego zatrzymali 26-latka powiązanego z tą sprawą. Piotrkowscy śledczy wytypowali też kolejnego mężczyznę, który miał wytwarzać amfetaminę i zaopatrywać w nią jedną z wcześniej zatrzymanych osób. Trop prowadził do miejscowości na terenie województwa dolnośląskiego. Okazało się, że ustalonym 40-latkiem interesują się też wrocławscy policjanci.

 

18 lutego piotrkowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami wrocławskiej komendy pojechali do domu 40-latka. Istniały podejrzenia, że mogą znajdować się tam materiały wybuchowe. Mężczyzna został zatrzymany przed swoim domem, kiedy wyjeżdżał samochodem z terenu posesji. Okazało się, że w jego garażu znajdowało się prowizoryczne laboratorium mogące służyć do wytwarzania środków odurzających i wybuchowych. Podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców pobliskich budynków. Mężczyzna trafił do piotrkowskiego aresztu.

 

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił postawić 40-latkowi zarzuty, na podstawie których grozi mu kara pozbawienia wolności. Może spędzić w więzieniu nawet kilkanaście lat. Sąd na wniosek prokuratora aresztował podejrzanego na 3 miesiące.


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ale nius ~ale nius (Gość)21.02.2020 21:50

Brak tematów, brak tematów.

20


sulejowianninni ~sulejowianninni (Gość)21.02.2020 18:23

a co to ma wspólnego z piotrkowem ,czy to mieszkaniec miasta, powiatu , bądź chociaż województwa Łódzkiego był w to zamieszany ?

41


nie rozumiem ~nie rozumiem (Gość)21.02.2020 15:15

To chyba dobrze że mieli labolatorium i kontrolowali jakość.

43


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat