Zlecanie prowadzenia księgowości firmowej

ePiotrkow Poniedziałek, 14 marca 20163 2250
Warto zlecić prowadzenie księgowość firmowej kompetentnej osobie niezależnie od rozmiarów prowadzonej działalności. Nie każdy przedsiębiorca musi być znawcą we wszystkich aspektach prowadzenia własnej firmy. A już w szczególności warto finanse firmowe powierzyć komuś kto ma wyspecjalizowaną wiedzę, biegle orientuje się w przepisach i jest w stanie szybko zareagować w razie nieprzewidzianych sytuacji.

Księgowy z łatwością poprowadzi bieżące finanse firmy i księgi rachunkowe, ale również będzie umiał przygotować miesięczne i roczne deklaracje podatkowe oraz inne sprawozdania np. do ZUS, GUS czy sanepidu. W przypadku firm działających na rynkach międzynarodowych dopasuje sprawozdania finansowe do prawa międzynarodowego. W razie konieczności sporządzi też pisma i sprawozdania potrzebne w kontaktach z sądem.

Dobry księgowy nie tylko zajmie się aspektami finansowymi. Będzie umiał również sporządzać wszelkiego rodzaju umowy. Od tych potrzebnych do współpracy z kontrahentami i dostawcami po te zawierane z pracownikami. Jeśli już o pracownikach mowa, to można mu powierzyć również wszelkie sprawy kadrowe: zwolnienia chorobowe (L4) i urlopy (macierzyńskiej, tacierzyńskiej, wychowawcze), kwestie emerytur i rent, rozliczanie zatrudnionych osób niepełnosprawnych z PFRONenm, a także rozliczanie wynagrodzeń, itp. Księgowy pozostaje na bieżąco z wszelkimi zmianami dotyczącymi prawa pracy. Zajmie się również ubezpieczenia majątkowymi i komunikacyjnymi w firmie.

Często w małych firmach dobry księgowy jest też biegły w przepisach prawa. Będzie w stanie zorientować się w potrzebnych pozwoleniach i zezwoleniach do prawidłowego funkcjonowania firmy, a także w ewentualnych dotacjach i refundacjach, które może pozyskać przedsiębiorstwo np. z Funduszy Europejski, Funduszu Pracy, Funduszu Ochrony Środowiska czy PFRONu.

Widać zatem, że zlecenie prowadzenia księgowości firmowej osobie wykwalifikowanej czy wejście we współpracę z biurem rachunkowym w kwestiach finansowych jest niebywale korzystne dla dobrego i sprawnego funkcjonowania firmy.

We współpracy z biurem rachunkowym taxcare.pl


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Malina ~Malina (Gość)14.03.2016 16:38

Audycja może zawierać lokowanie produktu ;)

00


Oluszka ~Oluszka (Gość)14.03.2016 09:02

W tej dziedzinie nie jestem specjalistką, więc moją księgowość musiałam powierzyć firmie zewnętrznej. Zrobiłam mały research najlepiej wypadło Biuro Rachunkowe Support z Poznania. W każdym razie współpracuję z nimi od kilku lat i jestem bardzo zadowolona.

12


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat