Złapali wiatr w żagle. Walka o S12 trwa

Strefa FM Piątek, 05 lipca 201959 8416
Niemożliwe stało się bardzo prawdopodobne. Inicjatorzy akcji "S12 natychmiast!", rozpoczynając swoje działania zakładali najgorsze, nawet to, że będą zmuszeni blokować drogi. Po spotkaniu się z premierem Mateuszem Morawieckim wiele się zmieniło. Jak deklarowali podczas piątkowej konferencji prasowej zorganizowanej przez posła Grzegorza Lorka, blokad nie będzie, pozostaną jednak happeningi.
fot. Jakub Górzyński

Poseł Grzegorz Lorek zorganizował w piątej konferencje prasową poświęconą krajowej "dwunastce". - W ubiegłym tygodniu spotkałem się z dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Rozmawialiśmy o dwóch skargach, które zostały wydane do decyzji środowiskowej w sprawie S12. Bez tego dokumentu nie możemy nic dalej robić. To jest najważniejszy papier, który decyduje czy możemy tam budować drogę. Chcemy się w tej sprawie spotkać z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Jeżeli uda nam się rozwiązać problem decyzji środowiskowej i będzie ona uprawomocniona, przejdziemy do kolejnego etapu, a więc powstanie studium projektowe - powiedział poseł. - Przy okazji spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim rozmawialiśmy o etapach budowy i o tym, co jeszcze można zrobić. Pan premier zadeklarował nam pomoc.

 

Na konferencję prasową zaproszeni zostali również inicjatorzy akcji "S12 natychmiast!". - Pan premier zapewnił nas, że zajmie się sprawą związaną z brakiem węzła Rokszyce w planach przebudowy autostrady A1. Proszę wziąć pod uwagę to, że jeżeli teraz nie będzie on uwzględniony, to następna ingerencja w trasę może być za 11 lat. Po pierwsze 8 lat to gwarancja drogi, ponieważ wykorzystane zostały przy tym fundusze unijne, zaś kolejne 3 lata trwałaby budowa. Dla nas to tragedia - powiedział Jacek Zajączkowski. - Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i na przełomie lat 2022/2023 można będzie rozpocząć budowę, to w 2025 roku powinny zacząć już jeździć tam samochody - dodaje.

 

Inicjatorzy akcji oczywiście dotrzymują słowa. W czasie prowadzenia swoich wcześniejszych akcji zapowiadali, że jeżeli pojadą do Warszawy i otrzymają potwierdzenie o prowadzeniu działań związanych z budową drogi S12, to nie zaczną blokad. Jednak dalej chcą, aby o nich pamiętano, pozostaną więc przy happeningach. 

 

17 lipca w Warszawie ma się odbyć spotkanie Zespołu Parlamentarnego do sprawy S12. Następnie powinno dojść do spotkania z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. 

 

 


Zainteresował temat?

5

2


Komentarze (59)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ikar ~Ikar (Gość)08.07.2019 16:10

Ja chyba też złapię wiatr w żagle, i pożegluję! A może? Może tak ten wiatr złapią władze Sulejowa z naszym Radnym na czele i w końcu wybudują nam tą obiecywaną od 8 lat ulice Dobra woda w Sulejowie

61


trzeźwo patrząc ~trzeźwo patrząc (Gość)08.07.2019 11:55

A te obietnice maja na piśmie ? Czas wyborczy kieruje się swoimi prawami i obietnic do jesieni będzie mnogo, a potem przyjdzie amnezja.

42


Włodzimierz Saniak ~Włodzimierz Saniak (Gość)05.07.2019 19:36

Węzeł w Jeżowie jest kluczowym węzłem dla dwóch gmin Rozprza i Wola Krzysztoporska. Szczególnie dla tej pierwszej gdzie jest ponad 200 ha ziemi przeznaczonej pod tereny inwestycyjne. Akurat t tereny to 6 klasa ziemi więc są to idealne tereny na inwestycje. Brak węzła w Jeżowie skutecznie zablokuje rozwój tych terenów.
Po drugie: kilkaset pojazdów dziennie mknących w kierunku Piotrkowa i przez Piotrków to zwiększone natężenie ruchu drogami lokalnymi i przez sam Piotrków.

124


Wanda Chmielnik ~Wanda Chmielnik (Gość)08.07.2019 07:13

Oby S12 i wezeł w Jeżowie powstały jak najszybciej.... i S12 jest potrzebne i węzeł w Jeżowie jest potrzebny.... warto obydwie opcje popierać a nie spierać się

20


Po studiach ~Po studiach (Gość)07.07.2019 21:11

A wystarczyło przekonać chłopów spod Sulejowa by zgodzili się na jedną wersję przebiegu trasy S12 to droga byłaby już w realizacji a tak odnowa polska ludowa.( i tak zgoda nie unikniona).

52


gość ~gość (Gość)07.07.2019 19:59

Dajcie spokój z tym węzłem w jeżowie,nudzi wam się ? Droga do sulejowa jest ważniejsza.Jeżów gdzie to jest .

75


filozof ~filozof (Gość)07.07.2019 19:56

Czy wybudują S12 (której nie chcą właściciele gruntów) czy S74 to praktycznie bez większego znaczenia dla naszego Piotrkowa, każde rozwiązanie ma plusy i minusy najważniejsze by było zrealizowane szybko.

42


Piotrków ~Piotrków (Gość)05.07.2019 12:10

Brawo Panie pośle!!!!!!!!!!!!

1415


gość ~gość (Gość)07.07.2019 11:41

A co to jest kluczowe miejsce ? Dziurka w zamku
Czy półka w przedpokoju?

12


gość ~gość (Gość)05.07.2019 18:17

Na autostradach nie ma węzłów co 10 km., a dla służb są drogi awaryjne, techniczne i bramy. Jeżów zbyt blisko węzła w Piotrkowie

37


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat