ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zioła szwedzkie - dlaczego warto je stosować?

Piątek, 23 sierpnia 2019 1884
Leczenie ziołami lub bardziej ogólnie mówiąc stosowanie medycyny naturalnej sięga odległych czasów. Ze względu na postęp technologiczny przez ostatnie dziesięciolecia ten sposób leczenia nieco zszedł na boczny tor, jednak w ostatnim czasie stosowanie naturalnych produktów na rozmaite dolegliwości znów zyskuje na popularności

Zioła szwedzkie posiadają niezwykłe właściwości i pomogą nam w walce z dolegliwościami od bólu brzucha przez bóle zęba, czy zapalenie dziąseł, aż do żółtaczki czy ospy wietrznej.

 

Najbardziej rozsławiona mieszanka ziół leczniczych to zioła szwedzkie Marii Treben, które mają szerokie zastosowanie. Pomogą nam między innymi w przywróceniu prawidłowej pracy nerek, złagodzą skurcze żołądka, zmniejszą wzdęcia, zminimalizują ryzyko powstania jaskry, a nawet pomogą nam z trądzikiem. Stosowanie nalewki z tej mieszanki ziół ma również działanie profilaktyczne. Już po kilku dniach zauważymy poprawę cery, a nasze trawienie i apetyt zostaną uregulowane. W skład ziół szwedzkich Marii Treben wchodzą:

 

 

 • Piołun - działa przeciwskurczowo, przeciwzapalnie i przeciwskurczowo. Pomaga również w walce z wszelkiego rodzaju niestrawnością.
 • Mirra - świetnie radzi sobie w walce z trądzikiem oraz chorobami skórnymi. Dodatkowo dzięki niej szybciej goją się rany.
 • Szafran - obniży poziom cholesterolu.
 • Senes - wspomaga pracę układu pokarmowego.
 • Kamfora - poprawia ukrwienie skóry, działa rozgrzewająco oraz przeciwzapalnie.
 • Korzeń - rabarbaru ma działanie przeciwbólowe i pomaga zwalczyć stany zapalne skóry.
 • Korzeń - kurkumy oczyści nasz organizm z toksyn.
 • Manna - ma działanie moczopędne, jak i antybakteryjne. Pokona również wzdęcia, jak i zaparcia.
 • Teriak - wzmacnia odporność oraz pozwala się wyciszyć.
 • Korzeń dziewięciusił - działa moczopędnie, antybakteryjnie i pozwala szybciej goić się raną.
 • Korzeń arcydzięgla - pomaga w walce z chorobami reumatycznymi, jak i zmniejsza występowanie nerwobóli.

Do zalet tej mieszanki ziół z pewnością należy ich wydajność oraz prosty sposób użycia. By odpowiednio przygotować należy zalać zioła 2 razy 0,7 litra 38%-40% alkoholu (dobrze w tej roli sprawdzi się wódka owocowa. Później roztwór ten odstawiamy na dwa tygodnie w ciepłe miejsce, należy każdego dnia wstrząsnąć mieszanką. Po upływie tego czasu mieszaninę odcedzamy i zlewamy do ciemnych butelek. Następnie zamykamy butelki i odstawiamy w chłodne miejsce. Taka nalewka może przetrwać nawet kilka lat

 

Kim właściwie była Maria Treben?

 

Maria Treben żyła w XX wieku, urodziła się w Czechach. Wiedzę na temat ziół i ich właściwości leczniczych w początkowym okresie pozyskiwała od matki, gdyż ta stosowała ziołolecznictwo w domu. Zielarka podczas swojego życia została osadzona wraz z dzieckiem w obozie prześladowczym. Kiepskie warunki do życia sprawiły, że oboje zachorowali na tyfus, jednak dzięki przygotowanej miksturze z roślin udało im się pokonać chorobę. Maria poszerzała swoją wiedzę przez całe życie, co zaowocowało dużą popularnością, wśród lokalnej społeczności. Pod koniec 1971 roku Zielarka zaczęła prowadzić wykłady, aż w końcu napisała książki. Najpopularniejsza jej publikacja nosi tytuł „Apteka Pana Boga”.

 

Zioła szwedzkie Marii Treben to mieszanka trzydziestu roślin, które można stosować zarówno przy mniej jak i przy bardziej dokuczliwych schorzeniach. Warto jednak pamiętać, że przy poważnych schorzeniach, czy chorobach przewlekłych należy porozmawiać z lekarzem na temat stosowania ziołolecznictwa. Mieszanka ziół powstała również na bazie alkoholu, stąd też nie powinny jej stosować kobiety, które karmią piersią bądź są w ciąży.


Zainteresował temat?

1

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat