„Ziobro musi odejść!” Protest przed sądem w Piotrkowie

ePiotrkow Poniedziałek, 26 sierpnia 2019181 15758
Kilkadziesiąt osób przyłączyło się w Piotrkowie do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej pod hasłem „Mobilizacja ogólnopolska. Ziobro musi odejść!”

Ładuję galerię...

Wszystko ma oczywiście związek ze sprawą, którą ujawnił portal Onet.pl – chodzi o kampanię kompromitowania sędziów krytykujących reformy przeprowadzane przez PiS, twarzą afery stał się jeden z sędziów Łukasz Piebiak, dziś już były wiceminister sprawiedliwości. O akcji internetowego hejtowania (czytaj obrażania, dyskredytowania) sędziów miał według protestujących wiedzieć również szef resortu Zbigniew Ziobro, dlatego opozycja żąda jego dymisji. Mieszkańcy wielu polskich miast wyszli w poniedziałek na ulice, by wyrazić swój sprzeciw wobec powyżej opisanych metod politycznej walki.

 

- Spotkaliśmy się dziś przed piotrkowskim sądem, by zaprotestować przeciwko temu, co dzieje się w „pałacu sprawiedliwości” - mówiła Małgorzata Pingot, jedna z protestujących. - Partia, która nazywa się Prawo i Sprawiedliwość hejtuje najwyższe organy władzy, czyli sędziów, a najgorsze jest to, że dopuszczają się tego inni sędziowie. Koledzy hejtują kolegów! Przeciwstawiamy się temu, będziemy protestować tak długo aż Zbigniew Ziobro poda się do dymisji.

 

- Zaskoczony wybuchem tej afery nie jestem, ale najgorsze jest to, że sprawa dotyczy Ministerstwa Sprawiedliwości – mówił Artur Ostrowski, były poseł ziemi piotrkowskiej. - Partia nazywa się Prawo i Sprawiedliwość, a z prawem i sprawiedliwością nie ma nic wspólnego. Nie wszyscy w Polsce może wiedzą, co to jest „hejt”, a chodzi po prostu o obrażanie kogoś w sposób ordynarny. To smutne, że ministerstwo, które powinno chronić obywateli przed takim procederem, samo go inicjuje. To bardzo niebezpieczne, bo nie ma gdzie szukać sprawiedliwości, skoro szef resortu sprawiedliwości jest hersztem internetowych trolli.

 

- Jeśli nawet minister Ziobro nie kieruje tą bandą trolli, to samo to, że nie wie o takich działaniach wystarczy, by podał się do dymisji - powiedział jeden z protestujących mieszkańców miasta. - Takich protestów jest dziś w Polsce bardzo dużo.


Zainteresował temat?

13

31


Komentarze (181)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wyborca ~wyborca (Gość)04.09.2019 02:03

Adwokat z prokuratorskimi zarzutami musi odejść!

20


www ~www (Gość)03.09.2019 22:49

Panie Król. Niech się Pan nie ośmiesza i nie kompromituje.

20


sda ~sda (Gość)26.08.2019 20:45

Nie ma co się oburzać, mają prawo demonstrować i protestować. To tylko świadczy o tym, że demokracja w Polsce ma się dobrze. Naród w czasie wyborów znów pokaże jaką Polskę woli... .

394


gość ~gość (Gość)29.08.2019 09:02

Czemu nie protestował nikt jak Lewandowski i reszta komuchów sprzedawali Polskę? Reprywatyzacja...Już dawno powinien siedzieć! A on się śmieje w Brukseli :D żenada, tak protestujcie ile tam z 3 rodziny komuchów się zebrały? Ot to Ci protest :D a najwięcej to tu Ostrowski się pcha pod aparat by tylko przypomnieć że komuna żyje a wraz z nią SLD powinni zmienić na LSD może by mieli więcej fanów bo narazie to kilka komuchów już tylko w Piotrkowie zostało.Komuno odejdź do historii błagam :D

63


gość ~gość (Gość)28.08.2019 23:14

Troszczacym się o OFE przypominam, że uczestników OFE jest 2,5 mln. Reszta dawno w Zusie. TUSK wam to z a łatwił, a wam nie chciało się złożyć deklaracji pozostania w OFE.

40


gość ~gość (Gość)28.08.2019 17:35

Skoro szef nie wie, że jego podwładni popelniaja przestępstwa to znaczy że nie nadaje się na szefa.
PiS obiecywało że będzie inaczej niż za Po ale wszyscy myśleli że inaczej to znaczy lepiej a nie gorzej.

26


gość ~gość (Gość)28.08.2019 15:01

Bracia i siostry zgodzicie się ze mną że dla świń jest koryto nie tak.

30


osąd ~osąd (Gość)27.08.2019 21:45

A niech protestują, przecież mają takie prawo. !3 października 2019 roku i tak wygra Prawo i Sprawiedliwość, bo innej alternatywy dla Polski i Polaków nie ma.

254


Zniesmaczona ~Zniesmaczona (Gość)28.08.2019 10:46

Same staruchy, komuchy

171


awers ~awers (Gość)28.08.2019 12:02

Na foto nr 1,4,5 to ta sama pani co stawała w obronie emerytur SB-ckich ??

121


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat