Zimowy rajd PTTK

ePiotrkow Poniedziałek, 16 stycznia 20171 4410
W sobotę odbyła się kolejna edycja zimowego rajdu „Puchowy śniegu tren". W imprezie uczestniczyły 4 drużyny, które korzystając z pięknej, zimowej pogody, wyruszyły na odkrywanie tajemnic lasu.

Ładuję galerię...

Podczas przemarszu uczestnicy szukali tropów zwierzyny i obserwowali teren w poszukiwaniu leśnych zwierząt. Udało się odkryć także kilka tajemnic wierzejskiego lasu, m.in. miejsce, w którym przed laty znajdowała się gajówka oraz kolorowe ule śródleśnej pasieki. Rajd zakończył się w osadzie myśliwskiej należącej do Koła Łowieckiego Leśnik. Tam po bitwie stoczonej na śnieżki i mistrzostwach w lepieniu bałwanów, wszyscy mogli ogrzać się przy rajdowym ognisku. Podczas pieczenia kiełbasek uczestnicy odpowiadali na zagadki o tematyce leśnej. Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały dyplomy za udział w rajdzie, egzemplarz kwartalnika „Echa leśne", turystyczne kolorowanki, układanki, płyty CD o tematyce przyrodniczej, zimowe wlepki PTTK, kalendarze imprez turystycznych, które odbędą się w roku obchodów jubileuszu Piotrków 800 oraz słodycze. Udział w rajdzie był tez okazją do zdobycia kolejnych punktów na Odznakę Turystyki Pieszej i Odznakę Turysta Przyrodnik.

 

Za pomoc w organizacji rajdu PTTK dziękuje łowczemu Robertowi Janeckiemu z Koła Łowieckiego Leśnik oraz Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

snoop dragi drong ~snoop dragi drong (Gość)16.01.2017 23:43

Dobrze, ze takie rajdy sie jeszcze odbywaja. Sam mam super wspomnienia z podobnych imprez.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat