Zimowiska nie będzie. Czy rodzice odzyskają pieniądze?

ePiotrkow Niedziela, 10 lutego 201928 11836
Grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 nie pojedzie w tym roku na ferie zimowe. Wyjazd miało zorganizować biuro podróży, pieniądze na wycieczkę zostały wpłacone, ale… Kilka dni przed wyjazdem zmarł właściciel firmy, która organizuje zimowy wypoczynek.
fot. pixabay

- Wycieczkę organizuje biuro podróży z Piotrkowa, właściciel tej firmy współpracował ze szkołą – mówi nam jeden z rodziców. – W szkole były rozdawane dzieciom ulotki. Panie robiły listy chętnych, zbierały zaliczki.

 

Teraz rodzice chcą odzyskać pieniądze. - Zaliczki wpłacone paniom z SP 12 zostały zwrócone, a pieniądze wpłacone na konto firmy przepadły, bo właściciel (jedyny) zmarł nagle, dwa dni przed wyjazdem – mówi kolejny rodzic.

 

Rodzice próbowali odzyskać pieniądze, okazuje się jednak, że nie będzie to takie proste. Więcej na ten temat w najnowszym „Tygodniu Trybunalskim”!


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (28)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)20.02.2019 21:43

Jak odzyskać pieniądze?

20


Manio ~Manio (Gość)15.02.2019 07:08

Zrozumiałbym gdyby zmarł kierowca busa , który miał zawieść dzieci albo gdyby spłonął hotel w którym dzieci miały przebywać, ale z powodu śmierci właściciela nie powinno być problemu z wycieczką, chyba , że nie dopilnował formalności.
Wystarczyło skontaktować się z drugą stroną wyjazdu i myślę, że sprawę można było załatwić, zwłaszcza , że miasto ma ogromny majątek którym mogło poręczyć. Ba nawet proboszcz mógłby coś poręczyć, ale jak widać środowisko pedagogiczne nie jest zbyt obrotne.

32


gość ~gość (Gość)11.02.2019 22:22

Z tego co się orentuje to każda wpłata na wycieczkę zawiera tzw. ubezpieczenie od ryzyka M.imm. Tak jak w tym przypadku.Nie sa to wielkie kwoty i ubezpueczenue to jest obowiazkowe.Nie wiem jak skonstruowana byla umowa Ale jeszcze raz powtarzam te ubezpieczenia są obowiazkowe.

33


ona wie ~ona wie (Gość)12.02.2019 09:55

Niestety nie ma adnej umowyc :(

30


TURYSTA ~TURYSTA (Gość)11.02.2019 21:32

Jeżeli biuro podróży był zarejestrowane na osbe fizyczna to spokojnie odzyskacie pieniądze.

41


leki ~leki (Gość)10.02.2019 21:36

nie odnoszę się w tym wpisie do sytuacji opisanej powyżej.
w związku z lenistwem nauczycieli i dyrektorów szkół organizacją wycieczek i wyjazdów zajęli się w zasadzie wszyscy - nawet niedawni kierowcy autobusów. rozporządzenie min. edu. narod. zezwala i wręcz nakazuje szkołom organizację wypoczynku i wycieczek dzieci. powierzenie organizacji firmie zewnętrznej nie zwalnia szkoły z odpowiedzialności gdyż agitacja i nabór odbywał się na terenie szkoły za zgodą dyrektora , nauczyciele byli zaangażowani w przygotowania , na pewno za określone pieniądze któryś nauczyciel byłby kierownikiem a inni wychowawcami i w końcu ktoś zbierał kasę czyli de facto zawierał umowę na świadczenie usługi. ciągajcie więc zbierających kasę

517


gość ~gość (Gość)10.02.2019 16:50

Ludzie opanujcie sie, z grobu byście o złotówkę człowieka ciągnęli...za chwilę ktoś to przejmie i pieniądze wrócą do ludzi...

66


lucynka ~lucynka (Gość)11.02.2019 18:12

Oczywiście człowiek zmarł , bardzo przykre i szkoda rodziny, bolesna sprawa. Ale jak się choruje to swoje interesy się zabezpiecza. Robi się upoważnienia na wypadek czegoś. Piszecie że rodzice mają się wstydzić bo o pieniądze się upominają. Tak piszecie bo nie was to dotyczy. Ludzie zapłacili sporo pieniędzy a tu ani ferii ani kasy. Oczywiście nikt nie ma za złe że się człowiekowi zmarło, ale należy rodziców zrozumieć również.

40


rodzic ~rodzic (Gość)11.02.2019 15:24

Uważam, że powinniśmy zaczekać dwa tygodnie... bo teraz jest czas na pogrzeb, ale później musimy dochodzić swoich racji.

60


Mia ~Mia (Gość)10.02.2019 22:13

A czy już pochowano tego zmarłego? Może wieczny odpoczynek, a później na spokojnie o zwrocie pieniędzy. Na tamten świat nie przemyci się ani paznokcia, ani brudu pod nim, a czeka to nas wszystkich.

82


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat