ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zimowe szaleństwo na nartach

Środa, 23 grudnia 2020 917
Amatorzy jazdy na nartach z utęsknieniem czekają na rozpoczęcie tegorocznego sezonu. Warto się do niego odpowiednio przygotować i w razie potrzeby zaopatrzyć w najlepszej jakości sprzęt.

Zwykle nie kupujemy co sezon nowej pary nart. Gdy przychodzi jednak czas na wymianę desek na nowe, wiele osób stoi przed dylematem i zastanawia się na co zwracać uwagę przy zakupie.

Niezależnie czy jesteś wprawionym narciarzem z wieloletnim doświadczeniem, czy dopiero zamierzasz rozpocząć przygodę z szusowaniem na dwóch deskach, warto zainwestować we własne narty. Jeżeli jesteś początkujący, zawsze możesz wybrać sprzęt używany. Także fabrycznie nowe deski bez problemu możesz kupić przez internet. Bez różnicy czy uprawiasz narciarstwo (zjazdowe) czy biegowe, zobacz narty na Allegro.pl.

 

Śnieżny szus na stoku

 

Narciarstwo alpejskie to dyscyplina sportowa, w której właściwe dopasowanie sprzętu stanowi najważniejszy element w przygotowaniach do jazdy. Jego prawidłowy dobór ma wpływ przede wszystkim na bezpieczeństwo narciarza. Zdecydowanie zmniejsza ryzyko wszelkich kontuzji oraz groźnych wypadków. Poza tym umożliwia komfortową jazdę, która z kolei zachęca do tego, aby dalej doskonalić swoją technikę. Sprzęt narciarski musi być dobrany do umiejętności narciarza, osobistych preferencji.

W sprzedaży dostępne są w zasadzie prawie wyłącznie narty zjazdowe taliowane, czyli carvingowe. Taliowanie oznacza, że narta jest węższa po środku niż na końcach, co znacznie ułatwia wykonywanie skrętów. Niektóre modele są bardziej taliowane, inne mniej. Od jego stopnia zależy promień skrętu narty. Sprawdź narty zjazdowe na allegro.pl

 

Bieganie na nartach to też niezła frajda

 

Narciarstwo biegowe uprawiane jest coraz częściej jako hobby. Jest alternatywą dla osób, które chciałyby szusować na nartach z mniejszym ryzykiem kontuzji i niższą intensywnością lub poznawać ciekawe trasy z daleka od wytyczonych dróg. Biegówki wymagają jednak poznania odpowiedniej techniki, doboru profesjonalnego sprzętu i odzieży chroniącej przed chłodem oraz wiatrem. To zdrowy, bezpieczny i przede wszystkim przyjemny sport. Zobacz, co musisz mieć, żeby zacząć uprawiać narciarstwo biegowe na https://allegro.pl/kategoria/narty-biegowe-256752


Zainteresował temat?

0

1


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat