Zimowe szaleństwo na górze Kamieńsk

Gazeta Radomszczańska Wtorek, 28 stycznia 20141 5476
Sanki, narty, snowboard. Miłośnicy sportów zimowych wreszcie mogą odetchnąć. Przyszła prawdziwa zima. Śnieg, lekki mróz. Amatorów zimowego szaleństwa kusi góra Kamieńsk. W poniedziałek stok otwarto na dobre.

Ośrodek jest czynny od godz. 9.00 do 21.00. Ruszyła kolej linowa, która może obsłużyć 2 tys. osób na godzinę, wyciąg orczykowy obsługuje natomiast ok. 300 osób na godzinę. Jedną z tras przygotowano specjalnie z myślą o osobach, które dopiero stawiają pierwsze kroki na nartach. Są instruktorzy narciarstwa. Działa wypożyczalnia sprzętu. Czynne są punkty gastronomiczne. Jest duży parking. A czy na górze Kamieńsk jest bezpiecznie?

 

- Z roku na rok jest coraz bardziej. Obsługuje nas Grupa Beskidzka GOPR - mówi Janusz Paduch kierownik OSiR „Góra Kamieńsk”.

 

A jeżeli kogoś zmęczą szaleństwa na stoku, można coś zjeść i napić się czegoś ciepłego.

 

- Mam nadzieję, że w tym roku będzie gastronomia na wysokim poziomie. Jest nowy dzierżawca, który nam obiecuje, że będzie się bardzo starał, aby było smacznie i rozsądnie cenowo, a także szybko. To też jest istotne dla narciarzy, którzy chcą więcej czasu spędzić na nartach niż przy jedzeniu - mówi kierownik.

 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pytong ~pytong (Gość)28.01.2014 23:25

Górka w tym roku słabo zarobi to nawet w epiotrków zrobili reklame.Zobaczymy jak długo będzie to białe szaleństwo.Co do gastronomi wystarczy przeczytac komentarz jednego klienta na oognet kamera komentarze,i wszystko jasne.

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat