Zimowe ptakoliczenie 2020. Weź udział w wycieczce terenowej

ePiotrkowRegion Środa, 22 stycznia 20203 2244
Organizatorem wycieczki, która odbędzie się w piątek 24 stycznia, jest Sulejowski Park Krajobrazowy OTOP - Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Zbiórka o godz. 10.00 przy Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Sulejowie – Polanka.

Zimowe ptakoliczenie to spacer połączony z obserwacją ptaków zimujących w dolinie Luciąży i Pilicy. Wycieczka będzie trwała 3 - 4 godziny i odbędzie się w najbardziej atrakcyjnej krajobrazowo części Sulejowskiego Parku Krajobrazowego i Użytku Ekologicznego „Na Murowańcu”. Trasa: ośrodek więziennictwa - Murowaniec (kładka na Luciąży ) - Barkowice Mokre i powrót do ośrodka więziennictwa. Podczas spaceru będzie okazja zobaczyć deltę naturalnej rzeki Luciąży, uchodzącej do Zbiornika Sulejowskiego.

 

- Obszar ten jest otoczony różnorodnymi zbiorowiskami roślinnymi, które decydują o występowaniu mnogości gatunków ptaków zimujących i lęgowych – zachęcają organizatorzy. - Przewodnik będzie odpowiadał na pytania i pokazywał przyrodnicze walory tego miejsca. Z ptaków możemy zobaczyć w lesie i zakrzywieniach nadrzecznych wróblaki, a w szuwarach i na wodzie łabędzie, kaczki, gęsi, żurawie, a nawet orła bielika.

 

Co warto zabrać? Ciepłe obuwie, kurtkę przeciwdeszczową, jedzenie, ciepłe napoje, przyda się lornetka.

 

Kontakt do organizatora tel. 44 616 82 25, e-mail:npk@parkilodzkie.pl.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

asdasdasd ~asdasdasd (Gość)23.01.2020 09:23

Impreza bardziej dla organizatorów niż uczestników... kto będzie miał czas na tygodniu tam się pojawić? Nie logiczne jest, że większa popularność byłaby w weekend?

10


gość ~gość (Gość)23.01.2020 08:30

Zgadzam się, w weekend napewno więcej osób miałoby możliwość skorzystania z ciekawej wycieczki.

30


ja ~ja (Gość)22.01.2020 10:41

wszystko fajnie... ale takie "imprezy" to raczej w weekend powinny być... a w piątek to nie przewiduję dużej frekwencji...

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat