Zimno im niestraszne. Bezdomni w centrum Piotrkowa

Strefa FM Poniedziałek, 23 października 201734 20626
Centrum Piotrkowa. Ulica Narutowicza. Prywatna, zrujnowana kamienica, a w niej bezdomni mieszkający w tragicznych warunkach. Zwrócił na to uwagę jeden ze słuchaczy magazynu Magiel emitowanego na antenie Radia Strefa FM. Sprawdziliśmy…

Ładuję galerię...

Dwupiętrowa kamienica, a obok niej mały budynek, gdzie wcześniej był najprawdopodobniej garaż. Wszystko ogrodzone, ale siatka w fatalnym stanie, a w jednym miejscu została zniszczona i jest przejście. - Warunki? Gruz, meble, różne pierdoły to mało powiedziane. Tam się wali strop. Schodzą się bezdomni i śpią w brudnych betach – relacjonował na antenie pan Paweł.

 

Największy problem jest w kamienicy, gdzie może dojść do tragedii. Tam przebywają bowiem ludzie. Z kolei w „garażu” strop jest stabilny, brakuje za to drzwi. Znajdujemy tam 5 osób: młodą kobietę i czterech mężczyzn w wieku od ok. 25 do 55 lat. - My się nie boimy. Strop jest mocny. Do kamienicy nie wchodzimy – mówią. Straż Miejska w poniedziałek już u nich była. - Mówili, żebyśmy posprzątali, ale ciężko wstać i d… podnieść (za przeproszeniem) – żartują.

 

Właściciel wyraził zgodę na ich obecność w tym miejscu, kazał tylko sprzątać. Czy boją się zimna? – Nie! Jak przyjdzie zima, to mamy folię i da się wytrzymać – mówią. Brakuje im jednego: jedzenia.

 

O sprawie rozmawialiśmy też z piotrkowską Strażą Miejską. - To jest prywatna nieruchomość, jeżeli właściciel wyraża zgodę na to, żeby tam przebywali bezdomni, to my nie możemy im tego zabronić i ich wyprowadzić. Przebywają w tym miejscu na własne ryzyko. Możemy ich tylko zobowiązać, żeby po sobie sprzątali – powiedział nam Jacek Hofman, komendant Straży Miejskiej w Piotrkowie.

 

Z naszych informacji wynika, że na razie nie jest planowana rozbiórka kamienicy przy Narutowicza 14, będzie to więc miejsce, z którego bezdomni na pewno będą korzystać. Oby tylko nie doszło do tragedii…

 


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (34)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zenek ~Zenek (Gość)24.10.2017 12:56

Zgadzam się z Rafałem całkowicie. Ten Paweł co codziennie nawija w Maglu ku uciesze prowadzących nazwał ich publicznie przez radio „dziadostwem”.
Za kogo się facet uważasz? Że ci pozwalają w radiu Strefa FM pieprzyć od rzeczy codziennie to nie dziwi ale zostaw bezdomnych w spokoju i nie nazywaj ich „dziadostwem”. Może przy okazji powiem coś na twój temat w radiu.

52


gość ~gość (Gość)25.10.2017 10:18

Bezdomni to chyba żart!! Niech ruszą się i znajdą pracę !!!! W Piotrkowie brakuje pracowników choćby na magazynach, 2000zł bez problemu jak będą robotni dostaną, ale lepiej walić alko z kolegami cały dzień....!!! :/

30


789 ~789 (Gość)23.10.2017 18:34

Dopiero jak dojdzie do tragedii to o sprawie będzie głośno. A czy rzeczywiście właściciel wie, że ponosi ryzyko pozwalając na przebywanie w budynku bezdomnym, czy w ogóle wie, że tam jest noclegownia dla bezdomnych i jest zagrożenie życia przebywających tam ludzi. Jak to jest, że dziennikarze zainteresowali całą Polskę sprawą Hotelu Belwedere w Zakopanem i innych, które nie są dopuszczone w całości do użytkowania, a goszczą niczego nieświadomych ludzi, narażając ich na niebezpieczeństwo. Czy w Piotrkowie właściciel kamienicy przy Narutowicza nie postępuje podobnie. Tu jest jeszcze gorzej, bo kamienica się wali, wiadomo więc, że ryzyko jest b. duże. A czy Ci bezdomni są w pełni poczytalni. Wedzą co robią, wiedzą że ryzykują. A gdzie pomoc społeczna, która ma wiedzę o pustej walącej się kamienicy przy Narutowicza (tak, tak!!!) i osób tam zameldowanych. Pytania same cisną się na usta.

86


gość ~gość (Gość)24.10.2017 11:30

Do tragedi to jiz tam doszło zmal tam meszczyzna znalezli go koledzy którzy tam spio i co była policja i nic nie zrobili dalej koczuja kolejna kamiennica ktora splonie tak jak ta przed Biedronko

20


Buka ~Buka (Gość)24.10.2017 10:45

Chyba "niestraszne", co? To polskojęzyczny portal, prawda?

20


xddxzx ~xddxzx (Gość)24.10.2017 09:30

ich kur...meta grzeje a nie folia jakby byli trzewi to by poszli do domu dla bezdomnych a tak to tylko melina melina

60


przechodzien ~przechodzien (Gość)24.10.2017 08:10

to sa te same asiory co wieczorami na pksie gale mma urzadzaja, nachleja się tozimnoim nie straszne

41


gość ~gość (Gość)23.10.2017 16:22

Czy to jest ta Mediateka?

144


Rafal ~Rafal (Gość)23.10.2017 16:00

Skoro pan Pawel jest tak przejety losem bezdomnych ze az wydzwania po radiach, to moze sam im pomoze? Moze przyniesie im jedzenie, ubranie albo pozwoli sie umyc u siebie w domu? Nie? lepiej sie wysligiwac cudzymi rekami a samemu wmawiac sobie dobre uczynki? Az dzwi ze pan Pawel w przyplywie poczucia obowiazku nie wezwal pogotowia, wtedy na pewno bylby z siebie dumny za "zorganizowana" pomoc/

136


gość ~gość (Gość)23.10.2017 17:41

Nie potępiam ludzi,sam to przeżyłem,a alkohol pije większość Polaków od robotnika do prezydenta,dajcie im żyć,różne są koleje losu i wybory dobrowolne.

123


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat