Zima zaskoczyła piotrkowskich kierowców?

Strefa FM Sobota, 05 stycznia 201947 8157
Powróciła zima. Opady deszczu ze śniegiem już od piątku dają się mieszkańcom Piotrkowa i okolic we znaki. Najciężej odczuwają to jednak kierowcy, którzy na drodze czują się jak na lodowisku.

Ładuję galerię...

Od piątku otrzymujemy informacje od mieszkańców Piotrkowa związane z tym co dzieje się na lokalnych drogach - Początek weekendu to była jakaś masakra. Cały czas padał śnieg, więc chyba nietrudno sobie wyobrazić jak ciężko w takich warunkach jest prowadzić samochód. Może i co jakiś czas widzę, że pługi pracują i odśnieżają ulice, ale to tylko te główne. A proszę mi powiedzieć co z tymi osiedlowymi? Ja mam problem, żeby bezpiecznie odjechać spod bloku.

 

Sytuacje starają się opanować pracownicy Przedsiębiorstwa Robót Drogowych PEUK, którzy przeprowadzają tegoroczną "Akcję Zima". Jak poinformował nas dyżurny, auta cały czas działają, aby drogi były odśnieżone, przejezdne i bezpieczne. Obecnie pracują m.in 2 pługo-piaskarki czy piaskarka ciągnikowa.

 

Wszystkie uwagi dotyczące stanu zimowego dróg można zgłaszać pod specjalny numer telefonu 607 111 265. 


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (47)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goscc ~goscc (Gość)07.01.2019 07:44

Ksiąc pobiera opłaty za pogrzeb co łaska [1200],to może niech zadba o alejki cmentarne co łaska .Bo brać to potrafią, a może ksiąc myśli że nikt nogi nie złamie ,bo przecież Piotrków zawierzył.

40


manieck ~manieck (Gość)05.01.2019 13:13

Chciałem przypomnieć, że nadal dozwoloną prędkością poruszania się po terenie zabudowanym jest 50 km/h. Jest ślisko (tzn było w piątek) i trzeba uważać, ale prędkość 20 km/h nie jest odpowiednia. Jeśli uważasz że nie możesz jechać szybciej to polecam przesiąść się do MZK. Szybciej dojedziesz.

1111


Lodowy lodowy pingwin ~Lodowy lodowy pingwin (Gość)07.01.2019 09:42

"Sytuacje starają się opanować pracownicy Przedsiębiorstwa Robót Drogowych PEUK, którzy przeprowadzają tegoroczną "Akcję Zima". Jak poinformował nas dyżurny, auta cały czas działają, aby drogi były odśnieżone, przejezdne i bezpieczne." Drogi może tak, a chodniki?? ul. Roosevelta za przejazdem w stronę miasta jedno wielkie lodowisko na chodniku to samo na ul Żelaznej człowiek idzie i modli się żeby zębów nie stracić. Kto będzie ponosić odpowiedzialność w razie złamania przez człowieka nogi albo ręki ??

61


gość ~gość (Gość)07.01.2019 09:36

Zima jak co roku zaskoczyła ale drogowców poprostu masakra ślisko jak niewiem

34


Ziuta ~Ziuta (Gość)07.01.2019 07:48

Ja uważam ,ze osoby odpowiedzialne za brak utrzymania dróg jak i chodników powinny ponosić karę ,żeby ich zmobilizować do pracy .A do tego są powołane żeby egzekwować porządek w mieście pewne służby .Może w końcu ktoś się za to weżmie Pytam się ilu funkcjonariuszy Straży Miejskiej zatrudnionych jest w Piotrkowie Tryb.Jeżeli nie potrafią zapanować nad porządkiem w mieście ,to proszę wręczyć im wiaderko z piaskiem i niech posypują chodniki.Darmozjadów nam nie potrzeba .Płace podatki więc tego wymagam

50


gość ~gość (Gość)07.01.2019 06:27

To samo tyczy się chodników wokół cmentarzy jak i samego cmentarza .Istne lodowisko. Kto jest odpowiedzialny za ten teren.

40


gość ~gość (Gość)05.01.2019 15:36

Do autora Manieck
Owszem nadal jest 50km/h w zabudowanym ale istnieje też coś takiego jak dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, myślę, że jak się zatrzymasz na słupie i wpadnie przy okazji parę punkcikow to odechce udawać Ci się Kubicę.

122


gość ~gość (Gość)06.01.2019 12:29

Chyba drogowców. Kierowcy zawsze są przygotowani, tylko drogowcy nie. Jeżdżą wtedy, gdy nie pada.

62


gość ~gość (Gość)06.01.2019 16:54

Tytuł powinien być zima zaskoczyła drogowców A nie kierowców...Ale nic nowego nasi drogowcy co roku są zaskoczeni jakby pierwszy raz zimę widzieli....

63


mieszkaniec 60+ ~mieszkaniec 60+ (Gość)06.01.2019 16:51

A ja myślę, że zima nie zaskoczyła kierowców tylko wszystkie miejskie służby (jakie pan Prezydent) przewidział dla nich premie? Stan jezdni jest jeszcze niezły w porównaniu ze stanem większości chodników. Czy chodniki wokół bloków i przy posesjach nie mają właścicieli, administratorów? Czy w tym mieście Straż Miejska patroluje ulice czy tylko zajmuje się wypalaniem paliwa odbywając turystyczne przejażdżki po mieście? Niektóre chodniki to lodowiska. Czy pan Prezydent przekaż informację ile mandatów za lodowiska na chodnikach wystawiła w ten weekend Straż Miejska? Ma to miasto jeszcze gospodarza czy może wychodząc z domu trzeba ze sobą zabierać worek piasku lub zawierzyć Matce Boskiej, że w mieście pozbawionym oddziału ortopedii w czasie zimy nic złego nam się nie zdarzy? A pan panie Prezydencie zabiera ze sobą worek piasku wychodząc na spacer po mieście, którego jest pan tak dobrym gospodarzem?

62


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat