Zima nie chce odejść

ePiotrkow Piątek, 19 marca 20211 1011
Za chwilę wiosna, ale w pogodzie tego nie widać. Przynajmniej na razie. A co czeka nas w weekend? Prognozę pogody dla naszego regionu przygotowują Łowcy Burz Łódzkie.
fot. pixabay.com / katya-guseva0

 

- W piątek znajdziemy się w strefie odziaływania fronu atmosferycznego. W ciągu dnia możemy spodziewać się opadów deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu - mówił w Maglu Michał Sowała, rzecznik ŁBŁ. - W godzinach popołudniowych przez nasze województwo przejdzie strefa opadów śniegu oraz opadów mieszanych. Temperatura w ciągu dnia niska - maksymalnie 3*C, po południu zacznie spadać. Wiatr będzie wiał z kierunku północnego i w porywach osiągnie do 50 km/h. Ciśnienie w ciągu dnia będzie się wahać i wieczorem osiągnie 1022 hPa.

Sobotni poranek przywita nas przymrozkiem na poziomie -5*C. W ciągu dnia na terenie województwa temperatura wzrośnie do 0*C. Wiatr zmieni kierunek na północno zachodni i będzie osiągał w porywach od 40 do 50 km/h. Ciśnienie nieco wzrośnie i na koniec dnia osiągnie poziom 1026 hPa. W ciągu dnia możliwe opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem o charakterze lokalnym.

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, czyli niedziela przywita nas przymrozkiem na poziomie -3*C. Wiatr będzie wiał z kierunku zachodniego. Wzmocni się jego siła i będzie osiągać w porywach od 40 do 50 km/h. Ciśnienie zacznie spadać. W ciągu dnia temperatura maksymalna to zaledwie 1*C. Po południu modele wskazują na możliwość przejścia przez województwo strefy opadów śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Są jednak dobre informacje: od początku nowego tygodnia nastąpi ocieplenie.

Prognoza pogody przygotowana przez Łowców Burz Łódzkie w Maglu w każdy piątek ok. godziny 9.10.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

obs. ~obs. (Gość)19.03.2021 09:35

Zimie się nie dziwię. Zatrzymała się przecież w tak "uroczym i przyjaznym" miejscu jak Piotrków z dużymi tradycjami Trybunalski szerzej łódzkie województwo. Po co jej się błąkać gdzieś po Ukrainie czy Rosji...Tym bardziej ,że czeka ją w Polsce "nowy ład" czy jakoś tak. Na razie oczekuje się na publikację ,a więc i ona czeka co z tego wyniknie. Jak ją ogłoszą to wyniesie się tri miga....

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat