Zgubiłeś coś lub znalazłeś? Daj znać o tym urzędnikom

ePiotrkow Niedziela, 25 lipca 20213 2091
Zgubiłeś telefon, portfel czy klucze? Być może są już w piotrkowskim biurze rzeczy znalezionych. Jeśli z kolei znalazłeś jakiś przedmiot, powinieneś go zwrócić. W innym przypadku, możesz się spodziewać konsekwencji prawnych.
fot. pixabay.com

- Każdą znalezioną rzecz, powinniśmy zwrócić jej prawowitemu właścicielowi. Z kolei jeśli nie jest on znany, wówczas należy ją oddać na przykład to takiego biura jak nasze. Czekamy na państwa w budynku Urzędu Miasta, przy ul. Szkolnej 28 - mówi Krzysztof Michalski, kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony w piotrkowskim magistracie. Okazuje się, że biuro rzeczy znalezionych w Piotrkowie Trybunalskim, z roku na rok przyjmuje coraz więcej znalezionych przedmiotów. - Tych rzeczy faktycznie przybywa. Być może stajemy się coraz uczciwsi. Przykładowo w 2019 roku przyniesiono do nas 20 rzeczy, w 2020 już 23, a przez niespełna siedem miesięcy bieżącego roku, 24. Najczęściej odbieramy telefony, torby czy rowery - dodaje Krzysztof Michalski.

 

Z jego usług można korzystać od poniedziałku do piątku między 7.30 a 15.30. Biuro można odwiedzać osobiście lub o zagubioną rzecz zapytać dzwoniąc pod numer telefonu 44 732 36 64. Wykaz przedmiotów, które znajdują się w biurze, dostępny jest na stronie internetowej biura rzeczy znalezionych

 

Co ciekawe, jeśli w ciągu dwóch lat, właściciel znalezionego przedmiotu, nie zgłosi się po niego, wówczas rzecz staje się własnością znalazcy.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)26.07.2021 21:22

Ja zgubilem sens zycia,tez moge to tam zglosic?

20


Anonim44y ~Anonim44y (Gość)25.07.2021 14:13

W jaki sposób można sprawdzić, czy przedmiot faktycznie trafił do właściciela, a nie został przywłaszczony przez pracowników biura?

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat