Zgłosiła kradzież samochodu. Znaleziono go po drugiej stronie ulicy

PolicjaTomaszów Środa, 12 czerwca 20196 3473
Tomaszowscy policjanci dostali informację od 43-letniej właścicielki osobowego audi, że jej auto zostało skradzione. Mundurowi natychmiast rozpoczęli monitorowanie dróg wyjazdowych z Tomaszowa oraz przeczesywanie terenu miasta. Wynik poszukiwań był zaskakujący, również dla samej zgłaszającej.
fot.: pixabay

Dyżurny tomaszowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej mieszkanki powiatu tomaszowskiego. Z terenu ul. Barlickiego miało zostać skradzione jej auto. Do kradzieży miało dojść podczas jej krótkiego pobytu na zakupach. Dyżurny natychmiast uruchomił wszystkie patrole, którymi dysponował, podając jednocześnie komunikat o kradzieży pojazdu do wszystkich jednostek w województwie. W trakcie prowadzonych działań policjanci znaleźli ,,skradziony” pojazd po drugiej stronie ulicy, w rejonie garaży, w odległości kilkudziesięciu metrów od miejsca, gdzie kobieta go pozostawiła. Wtedy też okazało się, że kobieta jeszcze przed poinformowaniem policji o kradzieży odnalazła ,,zgubę”, o czym nie powiadomiła w momencie zgłoszenia. Widziała, że pojazd jest zamknięty, ale rozejrzała się dookoła i zauważyła mężczyznę idącego chodnikiem w kierunku ulicy Warszawskiej, którego uznała za sprawcę kradzieży.

 

By do końca wyjaśnić zagadkowe przemieszczenie się pojazdu, policjanci przejrzeli zapisy z kamer monitoringu znajdujących się w pobliżu. Z nagrań wynikało, że właścicielka zostawiła audi przy chodniku, a auto samoczynnie stoczyło się kilkadziesiąt metrów, przekroczyło jezdnię, otarło o słup, a po kolejnych kilku metrach zatrzymało przed garażami, opierając się zderzakiem o ich ścianę. 43-latka pozostawiła samochód bez zaciągniętego hamulca ręcznego.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kierowca 60+ ~kierowca 60+ (Gość)13.06.2019 09:21

Przy takiej temperaturze wszystkie hamulce puszczają, najgorzej jednak jeśli wyłącza się myślenie, taki rodzaj black out-u. A pani powinna zapamiętać, że na postoju pojazd, bez automatycznej skrzyni biegów, zostawia się na włączonym biegu, pierwszy lub wsteczny lub zaciągnięty ręczny hamulec. Właściwie to zawsze na postoju powinno się stosować obie opcje razem.

32


gość ~gość (Gość)13.06.2019 09:27

Takie rzeczy wielu osobom sie zdarzają ;)

11


gość ~gość (Gość)13.06.2019 07:49

Upał daje się we znaki

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat