Zgłaszający często krzyczą i obrażają. Z czym muszą się zmagać dyżurni akcji zima?

ePiotrkow Poniedziałek, 04 lutego 201952 8021
W nocy z niedzieli na poniedziałek w naszym regionie mocniej sypnęło śniegiem. Zdaniem niektórych mieszkańców Piotrkowa służby znów nie były gotowe na to, by należycie zadbać o stan dróg. Pracownicy Przedsiębiorstwa Robót Drogowych PEUK przypominają jednak, że w kwestii odśnieżania jezdni niezmiennie obowiązuje hierarchia, według której w pierwszej kolejności trzeba zadbać o główne ulice miasta.
fot. pixabay.com

Mimo że nie ma fizycznej możliwości, by po intensywnych opadach w jednej chwili udało się usunąć śnieg ze wszystkich ulic miasta, to niektórzy mieszkańcy zdają się tego nie rozumieć. Dyżurni akcji Zima często są po prostu obrażani. Rozmówcy, którzy dzwonią z problemem, często zwracają się do nich w taki sposób, że niekiedy jedynym wyjściem z niezręcznej sytuacji jest zakończenie połączenia. 

 

Jak zatem wygląda procedura odśnieżania miejskich dróg? - Najpierw odśnieżamy ulice drugiego standardu, czyli główne drogi w mieście. Po ich odśnieżeniu i posypaniu, zajmujemy się ulicami trzeciego i czwartego standardu. Dopiero później możemy na prośbę mieszkańców zająć się pozostałymi drogami - powiedział nam Piotr Dolata, dyżurny piotrkowskiej akcji zima, który przypomniał przy okazji, że pracownicy PEUK nie zajmują się odśnieżaniem chodników. 

 

W poniedziałek od rana na terenie Piotrkowa pracowały 3 pługopiaskarki, mini ładowarka, piaskarka ciągnikowa i 2 pługi. Wszelkie zastrzeżenia dotyczące stanu dróg nadal można zgłaszać dyżurnemu akcji zima pod numer 607-111-265.


Zainteresował temat?

5

3


Komentarze (52)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)04.02.2019 15:00

Trochę śniegu na pół dnia i płacz. Zimowe opony i spokojna jazda!

44


??????? ~??????? (Gość)04.02.2019 14:39

Główne drogi, czyli konkretnie które były odśnieżone o 6 rano?

93


gość ~gość (Gość)04.02.2019 14:37

Drogi remontuje peuk,odśnieża peuk-przypadek???wszędzie peuk i peuk

80


gość ~gość (Gość)04.02.2019 14:28

trzeba było wziąć łopatek i sobie odgarnąć a nie narzekać

910


gość ~gość (Gość)04.02.2019 14:03

troche sniegu spadło i już panika

79


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat