Zespoły Jędrusie, Dejw i Bayera wystąpiły w Aleksandrowie

Strefa FMRegion Wtorek, 03 września 20191 2574
Mieszkańcy gminy Aleksandrów mieli w tym roku dwa powody do świętowania, ponieważ tegoroczne święto plonów połączone zostało z galą disco-polo. Podczas uroczystości podziękowano za zbiory i rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Nie zabrakło również atrakcji muzycznych. Na scenie pojawiły się znane zespoły disco polo: Jędrusie, Dejw i Bajera.

Ładuję galerię...

Wydarzenie rozpoczęło się od mszy świętej, która została odprawiona w kaplicy pw. Matki Bożej Siewnej w Aleksandrowie.  Przed ołtarzem przedstawiciele sołectw z terenu gminy złożyli piękne wieńce dożynkowe, które zostały poświęcone. Następnie uczestnicy przeszli w korowodzie, aż na boisko sportowe w Aleksandrowie. Tam wójt gminy Paweł Mamrot podziękował rolnikom za całoroczny trud i zebrane plony, a także rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Zwycięzcą tegorocznego konkursu zostało sołectwo Jaksonek, drugie miejsce zajęło sołectwo Siucice-Kolonia, trzecie sołectwo Wolica.

 

Otwarcia festynu rodzinnego dokonała Anna Piekarz, dyrektor Gminnego Centrum Kultury. W programie festynu znalazły się m.in. koncerty zespołów: Jedrusie, Dejw oraz Bayera. Na zakończenie na scenie pojawił się Dj Maju. Organizatorzy gminnego święta plonów przygotowali wiele atrakcji, było m.in. wesołe miasteczko dla dzieci, fotobudka, ścianka wspinaczkowa oraz zestaw potraw regionalnych przygotowany przez przedstawicieli sołectw, którzy uczestniczyli w trzeciej edycji gminnego konkursu stołu dożynkowego. Uczestnicy zabawy mogli również podziwiać prace twórców ludowych z terenu gminy Aleksandrów: Janiny Chołubek, Elżbiety Staśkiewicz oraz Stanisława Ślusarczyka. 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)03.09.2019 12:09

Rewelacyjny news,a Sławomir tyż śpiwoł?

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat