Zespół Mazowsze wystąpi podczas gminnych dożynek

Strefa FMOpoczno Wtorek, 03 września 20190 2937
Występ Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze, promocja i degustacja potraw regionalnych, wesołe miasteczko dla dzieci czy kiermasz rękodzieła ludowego i artystycznego to tylko część atrakcji, które zaplanowano w ramach tegorocznych Gminnych Dożynek w Opocznie. Impreza odbędzie się w niedzielę, 8 września na placu przy Miejskim Domu Kultury.

Gminne święto plonów rozpocznie się o 13.00 uroczystą mszą świętą w kościele pw. NMP Królowej Polski. Następnie uczestnicy korowodu przejdą ulicami miasta, aż na plac za Miejskim Domem Kultury, tam o 15.00 rozpoczną się uroczystości dożynkowe. Wręczone zostaną chleb i wieniec dożynkowy, a także odznaczenia dla wyróżniających się rolników. Organizatorzy zapraszają też na występy pań z Kół Gospodyń Wiejskich - W tym roku uroczystości dożynkowe mają szczególny charakter ze względu na wpisujące się w nie: jubileusz 40-lecia Miejskiego Domu Kultury, któremu towarzyszyć będzie Koncert Galowy Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca MAZOWSZE oraz 30-lecie Ceramiki Paradyż. Wydarzenia te wpisują się ponadto w Europejskie Dni Dziedzictwa – powiedział Zdzisław Miękus, dyrektor MDK.

 

Gospodarzem tegorocznego święta plonów jest burmistrz Opoczna, a głównym organizatorem wydarzenia Miejski Dom Kultury.

 

 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

3

4


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat