ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zepsuta pralka - jak działać, gdy usterka wystąpiła nagle

Czwartek, 10 października 2019 2644
Sprzęt AGD w domu jest często dość intensywnie eksploatowany, co czasem może poskutkować usterką. Jeżeli pech chciał, że mamy podobny problem z pralką, powinniśmy podjąć kilka kroków, aby zabezpieczyć nasze mieszkanie przed zniszczeniem, a także zlokalizować przyczynę awarii i ustalić, czy jest możliwe oraz opłacalne, aby sprzęt naprawić. Na co zatem zwrócić uwagę i jak działać sprawnie, gdy nasza pralka odmówi posłuszeństwa? Jak szybko, sprawnie i skutecznie poradzić sobie w takiej sytuacji? Czego możemy oczekiwać od serwisu, który przyjedzie pomóc nam z rozwiązaniem problemu i czy taka usługa jest droga?

1. Zabezpieczenie mieszkania przed zalaniem jest najważniejsze

2. Warto spróbować poszukać części na wymianę

3. Autoryzowany serwis powinien rozwiązać problem permanentnie

 

Zabezpieczenie mieszkania przed zalaniem jest najważniejsze

Jeżeli nasza pralka odmówiła posłuszeństwa z zaskoczenie, pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić jest zadbanie o to, aby nie zalać swojego mieszkania lub co gorsza - sąsiadów. W sytuacji, gdy akurat robiliśmy pranie, dobrze jest wyłączyć lub zastopować program, a także odciąć dopływ wody. W sytuacji, gdy pralka już zaczęła przeciekać, postarajmy się jak najszybciej wytrzeć wodę, a także - jeżeli to możliwe - zlokalizować miejsce, z którego woda wycieka. Gdy już zabezpieczymy pralkę, powinniśmy wezwać serwis, który pomoże nam opanować sytuację w bardziej profesjonalny sposób.

 

Warto spróbować poszukać części na wymianę

Zepsuta pralka nie zawsze oznacza, że urządzenie "dokonało żywota" i nie da się go już naprawić. W internecie możemy dostać wiele części zamiennych, więc jeżeli serwis zlokalizował wstępnie usterkę, możemy pokusić się o odnalezienie potrzebnego elementu. Możemy szukać na stronie https://czesciagd.pl/czesci-zamienne-amica-c-20.html lub bezpośrednio u producenta, jeżeli przewiduje on taką możliwość. Jeżeli usterka była drobna, wymiana jednego elementu wyniesie nas zdecydowanie mniej, niż zakup nowego sprzętu.

 

Autoryzowany serwis powinien rozwiązać problem permanentnie

W sytuacji, gdy wiemy, co spowodowało awarię i mamy część na wymianę, jeżeli czujemy się na siłach, możemy spróbować wymienić zużyty element samodzielnie. Zdecydowanie lepszą opcją będzie jednak wezwanie fachowca - zyskamy pewność, że część została poprawnie zamontowana, a także zwyczajnie zajmie to mniej czasu. Koszt takiej wymiany zwykle też nie jest bardzo duży i można go ustalić w rozmowie przez telefon, więc nie nadweręży to mocno naszego portfela.

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat