Zdzisław Cyganiak zdradza prognozę na święta

Sobota, 15 grudnia 20123 2925
Mokry śnieg, niezbyt zimno i ślisko. Taką pogodę na najbliższe dni przepowiada Zdzisław Cyganiak. Zdradza też, jaka aura zagości w najbliższe święta.

"Jeśli grudzień śniegiem przykryty, daje rok w zboża obfity". Taką madrością ludową zaczyna swoją wypowiedź Zdzisław Cyganiak, obserwator przyrody z Poddębic.

Informuje też jakie będą najbliższe dni.

-  Niedziela, 16 grudnia to 350 dzień w tym roku. W okolicach Tomaszowa Mazowieckiego i Piotrkowa Trybunalskiego synoptycy przewidują plus jeden stopień i opad mokrego śniegu. W nocy minus jeden, minus dwa. Natomiast w poniedziałek, 17 grudnia opad  mokrego śniegu przy temperaturze plus jeden. Madrość ludowa na ten dzień (bo to imieniny Łazarza) mówi: "Gdy święty Łazarz mocno śnieży, śnieg do Trzech Króli poleży". W nocy z poniedziałku na wtorek minus jeden. Uważajmy, bo będzie ślisko pod kołami i nogami.  We wtorek (18 grudnia) - opad śniegu przy temperaturze minus jeden w dzień i zachmurzonym niebie (ale słoneczko od czasu do czasu będzie się wychylać), a w nocy temperatura minus jeden, minus dwa stopnie Celsjusza. W środę (19 grudnia) ok. godz.12:00, 13:00 w okolicach Piotrkowa i Bełchatowa temperatura minusowa w dzień (ok. minus dwa stopnie). Niebo zachmurzone, mało słońca i dzień raczej bez opadów śniegu. W nocy minus jeden, minus 3 stopnie Celsjusza. Czwartek (20 grudnia) natomiast opad śniegu i minus cztery stopnie na termometrach. Noc z temperaturą minus cztery, minus pięć - mówi Zdzisław Cyganiak.

Podsumowując prognozę pogody na najbliższy tydzień: będą opady śniegu, śniegu mokrego i temperatury od minus jednego do minus czterech stopni w dzień. W nocy natomiast od minus jeden do pięciu, sześciu stopni a przy gruncie nawet do minus ośmiu. Będzie ślisko. A jakiej pogody możemy spodziewać się w najbliższe święta?

- Już w pierwszy dzień Bożego Narodzenia dotrze do nas lekkie ocieplenie. W nocy  będzie lekki minus, a w dzień lekki plus. Taka dodatnia  temperatura w dzień zagości na kilka dni. Śnieg będzie topił się w dzień, a w nocy lekko zamarzał. Wniosek jest taki, że tegoroczna zima dotarła do nas za wcześnie. Wyprzedziła kalendarzową, bo ta dopiero 21 grudnia o 12:12 - dodaje Zdzisław Cyganiak.


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

synoptyk ~synoptyk (Gość)15.12.2012 16:40

też ślizgo :-)

00


as ~as (Gość)15.12.2012 14:14

A na Wielkanoc jak będzie?

00


Łukasz G Łukasz Granga15.12.2012 12:33

Przewidzieć tak precyzyjnie pogodę na tydzień... To Pan chyba jakimś jasnowidzem jest rodem Nostradamusa...
Ledwie na dwa dni się prognozuje, a i tak zmiany mogą nastąpić po 24 godzinach...
Brawo brawo...

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat