Zdobywca Mount Everestu z wykładem na UJK

ePiotrkow Czwartek, 14 marca 20190 1411
Jak najskuteczniej pracować z ludźmi? Co robić, by budować w zespole wysokie zaangażowanie? Między innymi o tym mówił Piotr Cieszewski, zdobywca najwyższego szczytu ziemi, ambasador akcji Szlachetna Paczka, maratończyk i taternik podczas swojego wykładu "Lider w akcji". Wydarzenie zostało zorganizowane w auli piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
fot.: Ł. Michalczyk

Nie była to jednak typowa prelekcja. Cieszewski mówił też o naturze człowieka, bo - jak sam przyznał - w górach poznaje się ją szybciej. Zdradził również, że wejście na Mount Everest to uczucie nie do opisania.

 

Zapytaliśmy Piotra Cieszewskiego czy odczuwa podobne emocje przed wystąpieniami dla młodzieży. - Tak, ponieważ mi zależy. Odpowiadam tak pewnie, ponieważ sugerowano mi już kiedyś, że skoro mam za sobą tyle wystąpień, to na pewno kolejne nie wywołują już we mnie żadnego stresu. Rzeczywiście przemawiałem już w sumie do 65 tysięcy uczestników różnych spotkań i ciągle się denerwuję. Ale nazwałem sobie to uczucie. Dzieje się tak, ponieważ wciąż zależy mi na dobrym odbiorze. Dziś ponownie wystawiam się na ocenę i chcę, by ta ocena była dobra - powiedział.


A dlaczego Piotr Cieszewski zdecydował się na wyprawę na Mount Everest? Poniekąd z przypadku. W młodości otrzymał od ojca książkę o pierwszej wyprawie na najwyższą górę świata. Po wielu latach poszedł śladem bohaterów tej lektury i w 2013 roku również stanął na szczycie Dachu Świata. Żartobliwie radzi więc, by uważać, jakie książki polecamy swoim dzieciom. 


Zainteresował temat?

5

2


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat