Zdobędą pieniądze na remont ul. Roosevelta i drogi dojazdowej do „Słoneczka”?

UM Piotrków Trybunalski Środa, 05 sierpnia 202046 4384
Miasto rozpoczyna starania o pozyskanie dofinansowania dla dwóch niezwykle ważnych dla piotrkowian zadań - przebudowy ul. Roosevelta i budowy drogi dojazdowej do „Słoneczka”.
Czy uda się wywalczyć dofinansowanie na remont ul. Roosevelta?

Właśnie dlatego na środę 5 sierpnia zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miasta. - Radni, wprowadzając zmiany do tegorocznego budżetu i Wieloletniej Prognozy Finansowej, przychylili się do wniosku prezydenta Krzysztofa Chojniaka dotyczącego wprowadzenia dwóch inwestycji drogowych – informują magistraccy urzędnicy. - Chodzi o przebudowę ul. Roosevelta i budowę drogi dojazdowej do kąpieliska „Słoneczko” wraz z połączeniem jej z drogami krajowymi nr 12 i 74 (będzie to nowa droga położona między ulica Miast Partnerskich a kąpieliskiem).

 

Jak informuje prezydent Piotrkowa, miasto chce wystąpić o dofinansowanie tych inwestycji z kolejnej edycji konkursu Funduszu Dróg Samorządowych. - Aby móc aplikować o pieniądze zewnętrzne, musieliśmy wprowadzić zadania do WPF. Wiązało się to również z zabezpieczeniem niemałych środków własnych na te zadania – dodaje Krzysztof Chojniak.

Nie były to jednak jedyne istotne decyzje, do budżetu miasta i WPF wprowadzono unijne dofinansowanie, które magistrat pozyskał na wykonanie termomodernizacji dwóch miejskich placówek oświatowych - budynków Szkoły Podstawowej nr 12 i II Liceum Ogólnokształcącego. To pozwoli na ogłoszenie przetargów.


Radni, ze względu na epidemię, obradowali w trybie korespondencyjnym.


Zainteresował temat?

6

3


Komentarze (46)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)06.08.2020 00:09

Zdrowy rozsądek podpowiada Roosevelta, ale nośność medialna szepcze: słoneczko, słoneczko...
Larum grają

70


gość ~gość (Gość)06.08.2020 22:53

No szkoda że nareszcie!

20


Amelie ~Amelie (Gość)05.08.2020 18:14

Belzacką odnowili - bruk i asfalt, ale zniszczyli zupełnie jarzębiny - obraz nędzy , usychają teraz jak na zadupiu. Na rogu Belzackiej i Kostromskiej powstał prywatny budynek i wokół również Urząd Miasta nie wymaga, by zadbano o zieleń. AMiRR na Kostromskiej to antyreklama rolnictwa polskiego - nawet nie zasiano trawy wokół tyle czasu, widać rolnicy mają przyrodę w d..... Czemu tak mało władza w tym mieście przywiązuje wagi do zieleni? Czy paczka trawy, pasek białych kamyczków i kilka cisów lub zwykłej kosówki to jakieś znaczące pieniądze? Nie stworzono standardów piękna w tym mieście .

141


Paweł ~Paweł (Gość)05.08.2020 22:06

I jak zawsze grupa Piotrkowian narzeka. Na wszystko. Sami palcem nie kiwną, aby coś dobrego zrobić dla miasta. Tylko narzekają i narzekają. Zawsze coś im nie pasuje. A w naszym mieście naprawdę wiele się dobrego dzieje.

710


gość ~gość (Gość)05.08.2020 14:18

Proszę o wiadukt nad torami na Roosevelta!!!

227


kolo ~kolo (Gość)06.08.2020 06:52

proponuję zająć się Wolborską bo już długo nie pociągnie, koleiny nawet po kilkanaście cm.

90


chrabia ~chrabia (Gość)06.08.2020 06:16

niebawem caly piotrkow bedzie do naprawy kazda glowniejsza ulica juz widac efekty prac jedynki

90


niestety piotrkow ~niestety piotrkow (Gość)05.08.2020 21:26

Takich wladz Piotrkowa i prezydenta to jeszcze niebylo.Dziatki siedza od lat Ci sami i coraz gorzej . Najwyzszy czas wymienic to towarzystwo.Wziasc przyklad z Tomaszowa.

146


gość ~gość (Gość)05.08.2020 23:30

Może zamiast drogi na słoneczko pomyśleli by o wlocie drogi do miasta od gracznicznej do końca żelaznej bo raczej ten odcinek drogi jest bardziej konieczny wraz z wspomniana ul.rosvellta bo droga na słoneczko dla większości mieszkańców pożytku nie przyniesie ...

110


gość ~gość (Gość)05.08.2020 23:29

Proponuję zrobić drogę do Słoneczka, żeby bez wysiadania dało się wjechać do wody.

62


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat