Zderzenie dwóch tirów, uszkodzone też... osobówki na lawecie

PolicjaRadomsko Piątek, 16 kwietnia 20215 4231
O tym, jak szybko może dojść do niebezpiecznej sytuacji na drodze, przekonał się kierowca ciężarówki, który uderzył w jadącą przed nim naczepę przewożącą samochody osobowe. Na szczęście uczestnicy tego zdarzenia nie odnieśli obrażeń. Uszkodzeniu uległo 5 pojazdów, w tym 3 znajdujące się na lawecie.
fot.: KPP Radomsko

15 kwietnia, około godziny 14.30 policjanci zostali wezwani na remontowany odcinek autostrady A1, niedaleko miejscowości Dobryszyce, gdzie doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. Mundurowi na miejscu ustalili, że 40–letni kierujący ciężarowym renaultem zagapił się i uderzył w jadącą przed nim naczepę przewożącą inne pojazdy. W wyniku uderzenia uszkodzeniu uległy trzy auta znajdujące się na naczepie. Zarówno sprawca zdarzenia jak i 33-letni obywatel Litwy nie odnieśli obrażeń ciała. Obaj kierowcy byli trzeźwi. 

 

 

- Bezpieczna odległość to element realnie wpływający na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ignorowanie tej zasady i jazda na zderzaku, bardzo często kończy się wypadkiem lub kolizją. Bezpieczna odległość to taka, która pozwoli nam na swobodne wyhamowanie auta a tym samym uniknięcie zderzenia. Na uwadze musimy mieć warunki panujące na drodze, natężenie ruchu, warunki atmosferyczne, stan nawierzchni, czy stan techniczny pojazdu - przypominają policjanci.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)16.04.2021 13:05

Lohrami to latają największe kozaki, zwłaszcza na pusto po Dmowskiego i Żelaznej - wielokrotnie ludzie w psami uciekali z przejścia za rondem jak jechał taki pirat

30


go?ć_teresa ~go?ć_teresa (Gość)16.04.2021 12:46

Kiedyś też tak miałam.Zamyslilam sie patrze a tu samohud przedemnom.Zamkłam tylko oczy.Monż sie troche podarł ale mu pszeszło.

06


ja ~ja (Gość)16.04.2021 14:11

Polska jezyk trudna jezyk

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat