Zdemolowali przystanek autobusowy. Byli pijani

PolicjaBełchatów Piątek, 25 października 20198 5356
Na 4 tys. zł oszacowano straty, jakie powstały w wyniku dewastacji przystanku autobusowego. Policja zatrzymała w tej sprawie dwóch mężczyzn. Jeden zganiał winę na drugiego. Ostatecznie zarzuty dostał 29-letni mężczyzna, któremu teraz grozi nawet 5 lat więzienia.
fot. policja

23 października policjanci zostali skierowani do miejscowości Janów w gminie Bełchatów, dostali bowiem zgłoszenie o dewastacji przystanku autobusowego. Według zgłoszenia aktu wandalizmu miało dopuścić się dwóch mężczyzn. Na miejscu okazało się, że w wiacie przystankowej wybite są szyby i zerwany rozkład jazdy. Straty wstępnie oszacowano na 4 tys. zł. - Poszukując sprawców, policjanci patrolowali teren w pobliżu miejsca zdarzenia – mówi oficer prasowy komendy policji w Bełchatowie. - Ich uwagę zwrócił mężczyzna, który, jadąc rowerem, zataczał się. Widok radiowozu wyraźnie wywołał w nim niepokój. Cyklista, chcąc uniknąć kontroli, przyspieszył, stracił panowanie nad rowerem i przewrócił się na poboczu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 29-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W czasie rozmowy krzyczał, że to nie on zdemolował przystanek, że zrobił to jego kolega. Policjanci zatrzymali go w związku z uszkodzeniem wiaty przystankowej. W drodze do bełchatowskiej komendy mundurowi zauważyli kolejnego mężczyznę, który na widok radiowozu gwałtownie zmienił kierunek marszu. Kiedy został wylegitymowany stwierdził, że to jego znajomy skopał przystanek. Badanie wykazało, że 36-latek miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

 

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i dotarli do naocznych świadków zdarzenia. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutu uszkodzenia mienia 29-letniemu mieszkańcowi gminy Bełchatów.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)26.10.2019 10:03

To, że byli pijani przecież ich nie usprawiedliwia.

22


gość ~gość (Gość)25.10.2019 11:01

Może mieli zły dzień. Uniewinnić

312


gość ~gość (Gość)25.10.2019 17:53

A jak by byli trzeźwi to co by to zmieniło?

22


kamieniarz ~kamieniarz (Gość)25.10.2019 10:31

A teraz mogliby, tak dla przykładu, przez pół roku demolować głazy w jakimś odległym kamieniołomie.

291


xxyyzz ~xxyyzz (Gość)25.10.2019 12:47

powinni pokryć koszty naprawy z własnej kieszenie, a w ramach kary miesiąc robót publicznych żeby nauczyć ich szacunku do czyjejś pracy.

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat