Zboża mało – będą kolejne podwyżki cen?

Strefa FM Piątek, 23 września 20115 1596
Musimy się przygotować na kolejne podwyżki cen żywności, a wszystko przez fatalne zbiory zbóż.

Ziarna jest dużo mniej niż w ubiegłym roku, ponadto jego jakość pozostawia wiele do życzenia, dlatego dobre zboże będzie droższe niż w ubiegłym roku, a to z kolei przełoży się na wzrost cen - zwłaszcza pieczywa. Piotrkowianie już zauważyli, że odbiło się to na ich portfelach.

- Ceny rosną powolutku, tak „podstępnie” - że trudno się nieraz zorientować. Białe pieczywo bardzo zdrożało - mówią mieszkańcy.

- Z jakością zbóż problem jest duży. Sytuacja jednak nieco się ustabilizowała, ale ze względu na kiepskie żniwa wysoki poziom cen na pewno się utrzyma. Zboża konsumpcyjnego jest bardzo, bardzo mało – stwierdza Józef Wijaciński, prezes Zakładów Zbożowo-Młynarskich w Piotrkowie. - Nie powinno go jednak  zabraknąć -  dodaje Wijaciński.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

obserwator polityczny ~obserwator polityczny (Gość)23.09.2011 21:23

Prawda jest inna, wydajność zboża z 1 ha była większa niż w ubiegłym roku ,braki wynikają z innego faktu a mianowicie handlarze niemieccy wykupili by eksportowac po wyższej cenie do innych państw i resztę trzymac na wiosnę by dyktować cenę zboża dla odbiorców/ producentów żywca/.Proszę nie wprowadzać społeczeństwa w błąd , że był rok nieurodzaju!.

00


qwertr ~qwertr (Gość)23.09.2011 18:09

non stop podwyżki,a pensja jaka była taka jest!to jest tanie państwo....NIGDY więcej nie zagłosuję już na ..

00


KTUSSS ~KTUSSS (Gość)23.09.2011 17:13

Palcie dalej ziarnem w piecach to wam Bozia na przyszły rok jeszcze uszczupli.... Zresztą jak Tuskano Donaldo akcyzę na węgiel itp wprowadzi to i tak taniej wyjdzie zbożem w piecu palić, a dzieciom do szkoły zamiast porządnej kanapki z pachnącego chleba da się pecyne węgla ze smalcem...

00


wyborca ~wyborca (Gość)23.09.2011 13:07

"Marian-B" napisał(a):
I znowu wina chojniaka,za plony...


Nie zganiaj na Chojniaka bo zawinił Donek.

00


Marian B ~Marian B (Gość)23.09.2011 12:42

I znowu wina chojniaka,za plony...

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat