Zbiórka na rzecz podopiecznych Domu Powstańców Warszawskich

PAPKraj Sobota, 19 grudnia 20201 1029
Dom Powstańców Warszawskich został otwarty 30 września 2018 roku. Jest to pierwsza placówka dedykowana żyjącym na terenie stolicy weteranom, gdzie mogą liczyć na ciepły posiłek, wsparcie w rehabilitacji, poradnictwo, wydarzenia kulturalne, a nade wszystko spotkania międzypokoleniowe. Obliczona na wsparcie dla około 30 osób. Placówka prowadzona przez organizację społeczną Stowarzyszenie Monopol Warszawski w partnerstwie z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy, utrzymuje się z dofinansowania przez Miasto st. Warszawę oraz prowadzonych regularnie zbiórek.
fot. PAP

 

Pandemia wszystko zmieniła. Z powodu zamknięcia wielu ośrodków dla seniorów i wyczerpania się budżetów licznych instytucji pomocowych do Domu Powstańców Warszawskich trafili Powstańcy Warszawscy z całego miasta szukający wsparcia. Nikomu nie została odmówiona pomoc. Obecnie Stowarzyszenie Monopol Warszawski zajmuje się przeszło 130 osobami. Codziennie dostarczane są ciepłe obiady, leki i drobne zakupy. Osoby wspierające podopiecznych pamiętają również o upominkach na urodziny. Fizjoterapeuci walczą o zachowanie jak najlepszej sprawności fizycznej. Psycholog dba o zapewnienie namiastki więzi międzyludzkich.


Największym pragnieniem Stowarzyszenia jest zdążyć z pomocą do wszystkich podopiecznych i nie martwić się, że może zabraknąć dla kogoś obiadu albo możliwości rehabilitacji. Jako organizacja non profit stowarzyszenie takiej pewności nie ma i bardzo liczy na hojność darczyńców.


Na platformie Siepomoga.pl została uruchomiona zbiórka pn. „Święta dla Powstańca” i wszystkie w ten sposób zebrane środki zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby i zapewnienie opieki Powstańcom Warszawskim nie tylko od święta, ale i na co dzień.


Stowarzyszenie apeluje do wszystkich o wpłatę symbolicznej złotówki. Jeśli tak się stanie, zostanie zebrane wystarczająco dużo środków, by zagwarantować Powstańcom Warszawskim codzienny posiłek i właściwą rehabilitację.


Dom Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie 22 – placówka otwarta w 2018 roku, by świadczyć dzienną opiekę nad uczestnikami walk 1944 roku.


KONTAKT:
Ewa Drabikowska
Stowarzyszenie Monopol Warszawski
ul. Markowska 20/1
03-742 Warszawa
tel.: 518 748 284
e-mail: ewa.drabikowska@monopolpraski.pl


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

antys. ~antys. (Gość)19.12.2020 16:07

Wstyd, pisowska władza rozmaite indywidua : Adriany, kaczory itp. , Macierewicze odwołują się do etosu powstańczego , wręcz wycierają sobie nim gęby a Dom Powstańców Warszawskich musi żebrać o wsparcie.

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat