Zbiórka krwi już w niedzielę

Strefa FM Piątek, 28 lipca 20176 3315
Wakacje to czas kiedy banki krwi świecą pustkami, wzrasta liczba wypadków, a honorowych krwiodawców jest niestety mniej. W najbliższą niedzielę będzie doskonała okazja, aby spróbować odwrócić ten negatywny trend.
fot. Wikimedia Commons

30 lipca przy Kościele Jana Pawła II w Piotrkowie na wszystkich chętnych do oddania krwi czekać będzie mobilny punkt. Krwiobus będzie do dyspozycji w godzinach od 8.30 do 11.30.


Przypominamy: krwiodawcą może zostać osoba w wieku od 18. do 65. roku życia, zdrowa, nieprzyjmująca żadnych leków i taka, która nie przeszła żółtaczki zakaźnej. Wszystko weryfikuje szczegółowy kwestionariusz, który chętny do oddania krwi musi wypełnić. Padają w nim pytania o przebyte choroby, zabiegi operacyjne, szczepienia, choroby skóry, tatuaż, przekłucie kosmetyczne Krwiodawcę dyskwalifikuje zrobienie tatuażu, przejście poważnej operacji czy endoskopii (na sześć miesięcy od zabiegu) czy wypicie alkoholu (na mniej niż 72 godziny przed przetoczeniem).


Aby oddać krew nie trzeba czekać na specjalnie organizowaną zbiórkę. W Piotrkowie punkt pobrań znajduje się przy ulicy Słowackiego 74 i jest czynny w poniedziałki, wtorki, środy i piątki od 8.00 do 11.00, a w czwartki od 8.00 do 10.30.


Więcej na temat krwiodawstwa znajdziesz TUTAJ, z kolei TU sprawdzisz jakie jest zapotrzebowanie na daną grupę krwi.


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Do potencjalnej krwiodawczyni. ~Do potencjalnej krwiodawczyni. (Gość)29.07.2017 00:28

Z tego, co mi jest wiadomo już dwukrotnie bus był podstawiany w odstępie około 3 miesięcy, a dokładnie 3 miesięcy i 2 tygodni. Pierwszy raz na terenie UJK w Piotrkowie Trybunalskim 18 marca 2017 roku (sobota), a kolejny raz 30 czerwca 2017 roku (piątek) również na terenie UJK - ulica Słowackiego 114/118. Wystarczy interesować się tym na bieżąco i śledzić na przykład portale społecznościowe, bo na tego typu portale informacyjne niestety niezbyt można liczyć.

01


Potencjalna krwiodawczyni ~Potencjalna krwiodawczyni (Gość)28.07.2017 19:24

Do Billego. " niesmaczne " ? To chyba zbyt łagodne określenie. Ale Drogi Billy ja tylko opisuje rzeczywistość przed 1989 rokiem. I naprawdę wierz mi znam osoby które chciałby być dawcami regularnie a nie polować na podstawiany w różnych miejscach punkt poboru krwi.

10


Billy ~Billy (Gość)28.07.2017 18:26

Niektorzy wykonuja ciezka prace fizyczna i niebezpieczne jest dla nich oddanie krwi i pojscie do pracy.Wiec pisanie o oddawaniu krwi tylko dla dnia wolnego jest troche niesmaczne.

30


Do potencjalnej krwiodawczyni i Gucia. ~Do potencjalnej krwiodawczyni i Gucia. (Gość)28.07.2017 16:07

Niestety prawda jest taka, że punkty, w których można oddać krew są czynne jedynie w godzinach przedpołudniowych. W Piotrkowie z tego, co mi jest wiadomo jest to chyba zamiennie do 10:30 oraz do 11:00, niemniej jednak z pewnego rodzaju częstotliwością są organizowane właśnie tego rodzaju zbiórki krwi w mobilnym punkcie, czyli właśnie w ambulansie, czasami popołudniami czasami nawet w weekendy, ale niestety mimo szerokiego informowania na portalu społecznościowym zdarza się, że przychodzi oddać krew ... 5, a może 10 osób, bo ludzie najzwyczajniej nie interesują się tematem na bieżąco, tylko od czasu do czasu, a i lokalne media wybiórczo informują o tego typu akcjach, albo po prostu informują, że taka zbiórka w określonym terminie MIAŁA swoje miejsce, tylko po co o tym informować po fakcie? Wtedy już nikt krwi nie przyjdzie i nie odda.

20


Gucio ~Gucio (Gość)28.07.2017 13:59

Chętnie bym oddawał krew litrami nawet, ale popołudniami choćby po 13.00 i później bo tak często kończę pracę... Ale który punkt pobierania krwi jest czynny popołudniami???

30


Potencjalna krwiodawczyni ~Potencjalna krwiodawczyni (Gość)28.07.2017 11:47

Bardzo się cieszę że pojawił się ten temat ! Mam bliską osobę w szpitalu która będzie miała przetaczaną krew. Z tego powodu chcę oddać krew i może robić to częściej. Problemem jest to że Punkty Krwiodawstwa są czynne w takich godzinach że osoby które pracują nie mogą tego zrobić. I wiem. Zaraz usłyszę że przysługuje dzień wolny. I co z tego ? Czasy się zmieniły i ludzie pracują dłużej lub wykonują takie obowiązki że nie mogą wyjść z pracy. To już nie są czasy słusznie minione że co niektórzy (lub wielu) chodziło oddać krew tylko po to by mieć dzień wolny "od roboty". Ciekawa jestem ile osób chciałoby oddawać krew ale beznadziejne godziny urzędowania Punktów Krwiodawstwa im to uniemożliwiają ? A w niedzielę oczywiście pójdę ! :)

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat