Zbigniew Ziobro o kondycji polskiego wymiaru sprawiedliwości

Strefa FM Czwartek, 10 października 201961 4237
"Polacy oczekują oczyszczenia sądownictwa z czarnych owiec. Obrona patologii w sądzie jest rzeczą złą" - mówił podczas środowej konferencji prasowej w Piotrkowie Trybunalskim Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny.
fot. pakwi

Minister Zbigniew Ziobro tłumaczył na spotkaniu z dziennikarzami w Piotrkowie, że największym problemem jest kwestia immunitetów i brak odpowiedzialności dyscyplinarnej. Ponadto zaznaczał, że zdaniem obywateli sądownictwo jest kulą u nogi polskiej gospodarki. - Badania opinii publicznej pokazują, że z roku na rok jest coraz gorzej. Platforma Obywatelska i PSL przez 8 lat rządów nie zrobiły tutaj nic, dlatego my podjęliśmy się tej reformy. Liczyłem, że uda się to zrobić ponad podziałami. Zamiast gotowości do współpracy zaczęła się wojna pomiędzy ludźmi, którzy do tej pory rządzili w sądownictwie, elitą tego środowiska, nadzwyczajną kastą, totalną opozycją na czele i Komisją Europejską, wciąganą do tej bitwy przez polskie siły polityczne. Nasza reforma stanęła w pół drogi. Są jednak pierwsze oznaki pozytywnych zmian. Przykładem jest przyspieszenie spraw w sądach karnych. Jeśli porównamy czas kiedy ministrem był Borys Budka z Platformy Obywatelskiej, to obecnie sprawy przyspieszył o 2 miesiące - tłumaczył Zbigniew Ziobro.

 

Nie zabrakło pytań także o sprawy lokalne, czyli o piotrkowskie struktury Solidarnej Polski. - Z całą pewnością rozwijamy nasze struktury. Jesteśmy w bardzo dobrych relacjach z Prawem i Sprawiedliwością. Osobą, która jest odpowiedzialna za struktury SP jest pani dr Ewa Wendrowska. Chcemy poszerzać środowisko, co jest naturalne dla każdej partii. Myślę, że tak się będzie działo, oczywiście w przyjaźni z Prawem i Sprawiedliwością, w końcu byłem jednym z założycieli. Dzisiaj jesteśmy razem i idziemy jako jedna wielka drużyna - mówił minister.


Zainteresował temat?

9

13


Komentarze (61)

Komentowanie zostało wyłączone.
halo 5 ~halo 5 (Gość)10.10.2019 12:30

"Naprawianie" prze Pis naszego państwa niestety przypomina leczenie dżumy cholerą...

148


Nikoś ~Nikoś (Gość)10.10.2019 12:21

A to przypadkiem nie ten pan co nosi gwożdzie do trumien w kieszeniach?

177


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat