Zbigniew Ziobro o kondycji polskiego wymiaru sprawiedliwości

Strefa FM Czwartek, 10 października 201961 3837
"Polacy oczekują oczyszczenia sądownictwa z czarnych owiec. Obrona patologii w sądzie jest rzeczą złą" - mówił podczas środowej konferencji prasowej w Piotrkowie Trybunalskim Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny.
fot. pakwi

Minister Zbigniew Ziobro tłumaczył na spotkaniu z dziennikarzami w Piotrkowie, że największym problemem jest kwestia immunitetów i brak odpowiedzialności dyscyplinarnej. Ponadto zaznaczał, że zdaniem obywateli sądownictwo jest kulą u nogi polskiej gospodarki. - Badania opinii publicznej pokazują, że z roku na rok jest coraz gorzej. Platforma Obywatelska i PSL przez 8 lat rządów nie zrobiły tutaj nic, dlatego my podjęliśmy się tej reformy. Liczyłem, że uda się to zrobić ponad podziałami. Zamiast gotowości do współpracy zaczęła się wojna pomiędzy ludźmi, którzy do tej pory rządzili w sądownictwie, elitą tego środowiska, nadzwyczajną kastą, totalną opozycją na czele i Komisją Europejską, wciąganą do tej bitwy przez polskie siły polityczne. Nasza reforma stanęła w pół drogi. Są jednak pierwsze oznaki pozytywnych zmian. Przykładem jest przyspieszenie spraw w sądach karnych. Jeśli porównamy czas kiedy ministrem był Borys Budka z Platformy Obywatelskiej, to obecnie sprawy przyspieszył o 2 miesiące - tłumaczył Zbigniew Ziobro.

 

Nie zabrakło pytań także o sprawy lokalne, czyli o piotrkowskie struktury Solidarnej Polski. - Z całą pewnością rozwijamy nasze struktury. Jesteśmy w bardzo dobrych relacjach z Prawem i Sprawiedliwością. Osobą, która jest odpowiedzialna za struktury SP jest pani dr Ewa Wendrowska. Chcemy poszerzać środowisko, co jest naturalne dla każdej partii. Myślę, że tak się będzie działo, oczywiście w przyjaźni z Prawem i Sprawiedliwością, w końcu byłem jednym z założycieli. Dzisiaj jesteśmy razem i idziemy jako jedna wielka drużyna - mówił minister.


Zainteresował temat?

9

13


Komentarze (61)

Komentowanie zostało wyłączone.
ardian ~ardian (Gość)11.10.2019 21:23

zioberek tu mamy w piotrkowie małgosie co to zawsze jej cos niepasuje moze porozmawiacie sobie w cztery oczy

12


za zbigniewem ~za zbigniewem (Gość)11.10.2019 07:26

Spadochroniarze przyjeżdżają i próbują oszukać.
Głosujmy na miejscowych. Np. Zbigniew Ziemba jest swoim człowiekiem.
Popierajmy tego kandydata.

112


xy ~xy (Gość)11.10.2019 10:36

Czy ktoś z Was piszących tutaj takie obelgi, zwrócił się z jakąś sprawą do Pan Ministra Ziobro? Na jakiej podstawie tak obrażacie człowieka. Zastanówcie się co robicie !!!
Moja sprawa w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie została załatwiona odmownie. Złożyłam odwołanie do Pana Ministra Ziobro. W Ministerstwie, w celu ustalenia stanu faktycznego, materiał dowodowy został wszechstronnie zbadany tak pod względem prawnym jak i faktycznym. W ocenie Ministra Sprawiedliwości, zaskarżona przeze mnie decyzja Sądu Okręgowego w Piotrkowie została wydana z naruszeniem dyrektyw oraz ustalenia faktyczne były niepełne. Sprawa została rozstrzygnięta pozytywnie.
Pnie Ministrze jest Pan dla nas wzorem, kryształowym człowiekiem w postępowaniu. Przykro nam, że PiS nie powiadomił mieszkańców byśmy mogli Pana powitać kwiatami i uczestniczyć w spotkaniu.
Przesyłam najlepsze pozdrowienia Panu Ministrowi i życzenia wytrwałości w misji jakiej Pan się podjął. Do życzeń dołącza się wiele osób - nauczyciele i z innych zawodów.

44


viola ~viola (Gość)11.10.2019 14:54

Ziobro ma robić jakąś reformę, a nie wie co robi jego najbliższy współpracownik Piebiak ewentualnie udaje, że nie wie.
Jak nic nie wie lub jeszcze gorzej udaje, że się nie wie, to taki osobnik nie nadaje się na stanowisko ministra.

22


1ciemogród ~1ciemogród (Gość)11.10.2019 13:02

Ziobro, Norymberga czeka na ciebie.

32


franko ~franko (Gość)10.10.2019 18:22

Od 1933 r. to nie prezesi sądów i sędziowie rozdzielali między siebie poszczególne zadania i funkcje, ale o nominacjach sędziowskich decydował minister sprawiedliwości. Nowa ustawa o urzędnikach państwowych nadawała ministrowi sprawiedliwości przywilej kierowania nieposłusznych lub podejrzanych politycznie sędziów na emeryturę. Miejsce „starych" sędziów zajmowali bardzo młodzi członkowie NSDAP.

34


gość ~gość (Gość)10.10.2019 21:33

Nieważne kto jest przy władzy.porzadki w sądownictwie należy przeprowadzić.w końcu mamy XXI wiek!!!

90


natalia3 ~natalia3 (Gość)10.10.2019 12:52

Co by tu jeszcze zepsuć!

169


z obserwacji ~z obserwacji (Gość)10.10.2019 21:54

Zainteresowanie zerowe spotkaniem Pana Ministra, zero ludzi dookoła, tylko ta kandydatka promowana przez Ministra z telefonem przy uchu, dziennikarze i jakiś starszy pan jeden i pani, są zdjęcia na innych portalach, co to nie było wcześniej wiadomo, że taka wizyta w naszym mieście będzie?

24


wybraniec ciemnoty ~wybraniec ciemnoty (Gość)10.10.2019 12:34

Jaki jest do niego wewnętrzy ? 0?

2310


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat