Zbigniew Skrzek Honorowym Obywatelem Miasta?

ePiotrkow Czwartek, 24 października 201919 5395
Prezes Łódzkiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej lek. wet. Mirosław Kacprzyk, prezes Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych Oddział Piotrków lek. wet. Andrzej Cecotka i gwardian Klasztoru Bernardynów w Piotrkowie ojciec Gracjan Kubica - to właśnie oni wystąpili z wnioskiem, by piotrkowskiego weterynarza wyróżnić tytułem Honorowego Obywatela Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Decyzję podejmą wkrótce nasi radni. Projekt uchwały w tej sprawie trafi pod głosowanie Rady Miasta 30 października.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Zbigniew Józef Skrzek urodził się 23.09.1950 r. w miejscowości Niedźwiedź. Od 1974 roku pracuje jako lekarz weterynarii w Piotrkowie Trybunalskim na stanowisku ordynatora, starszego ordynatora i kierownika Wojewódzkiej Lecznicy Specjalistycznej dla Zwierząt. Po reorganizacji służby weterynaryjnej przeszedł do prywatnej praktyki. Jest znanym specjalistą z zakresu chorób bydła, drobiu i ptaków ozdobnych oraz weterynaryjnej inspekcji sanitarnej.

 


W uzasadnieniu do uchwały czytamy ponadto:

Poza pracą zawodową bardzo dużo czasu poświęca pracy społecznej. To z jego inicjatywy został reaktywowany piotrkowski oddział Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych, w którym pełnił funkcje: wiceprzewodniczącego zarządu (4 kadencje), przewodniczącego zarządu (2 kadencje), skarbnika (2 kadencje). Dzięki jego zaangażowaniu oddział PTNW w Piotrkowie Trybunalskiego organizował w ciągu roku kilkadziesiąt konferencji naukowych z dziedziny medycyny weterynaryjnej, których wykładowcami byli wybitni naukowcy z kraju i zagranicy. Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych wysoko oceniał piotrkowski oddział PTNW — zajmował I lub II miejsce w kraju.

Zbigniew Skrzek był pomysłodawcą i organizatorem Mistrzostw Polski Służby Weterynaryjnej w Strzelectwie Myśliwskim, które w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się 6 razy. Dzięki jego staraniom w Piotrkowie organizowane są imprezy kynologiczne - Krajowe i Międzynarodowe Konkursy Pracy Psów Myśliwskich oraz wystawy psów rangi krajowej.

Od 2001 roku czynnie uczestniczy w życiu Klasztoru Bernardynów. Z jego inicjatywy organizowana jest m.in. żywa szopka bożonarodzeniowa, uroczysta msza Hubertowska oraz ołtarz myśliwski w dniu Bożego Ciała. Jest pomysłodawcą wystaw o tematyce łowiecko-przyrodniczej, koncertów muzyki myśliwskiej, a także konkursu na najładniejszą choinkę, w którym bierze udział młodzież z piotrkowskich szkół.

Zbigniew Skrzek, poza pracą zawodową i społeczną, zajmował się prowadzeniem badań naukowych, wynikiem czego było uzyskanie tytułu doktora nauk weterynaryjnych na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu publikacji z medycyny weterynaryjnej oraz współautorem książki „Kynologia Łowiecka".

Na szczególną uwagę zasługuje jego zaangażowanie w wychowanie oraz przekazywanie własnej wiedzy z zakresu medycyny weterynaryjnej studentom wydziałów weterynaryjnych, którzy licznie odbywają praktyki studenckie w jego przychodni weterynaryjnej „ZET-WET" w Piotrowie Trybunalskim.

Rada Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie w 2015 roku przyznała dr n. wet. Zbigniewowi Skrzekowi tytuł „Zasłużony dla Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie". Jest to pierwsze takie wyróżnienie dla lekarza weterynarii z ziemi piotrkowskiej.

Dr n. wet. Zbigniew Skrzek swoją działalnością zawodową i społeczną w sposób szczególny przyczynia się do promocji Piotrkowa Trybunalskiego. Za swoją działalność został wyróżniony: Brązowym Krzyżem Zasługi (1986 r.), Złotym Krzyżem Zasługi (2002 r.), Brązowym medalem „Za zasługi dla miasta Piotrkowa Trybunalskiego (2002 r.), Złotym medalem „Za zasługi dla miasta Piotrkowa Trybunalskiego" (2006r.), Medalem „20 lat województwa piotrkowskiego" (1995 r.), Odznaką Honorową „Meritus" (2003 r.) oraz tytułem Zasłużony dla Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie (2015 r.).

Zgodnie z uchwałą z 28 listopada 2012 roku w sprawie ustanowienia tytułu Honorowego Obywatela Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, wniosek został rozpatrzony przez Kapitułę na posiedzeniu 23 października 2019 r. Kapituła stosunkiem głosów 6 za, bez głosów przeciwnych i wstrzymujących, zaopiniowała wniosek pozytywnie.


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kornelia Izabela Silka Kornelia Izabela Silkaranga30.10.2019 11:44

Jak nazwać indywiduum, które zabija dla przyjemności, a leczy dla pieniędzy. Jak nazwać koloratkowego, który pochwala łamanie 5 przykazania... I takie zachowania są honorowane?!

11


Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)27.10.2019 22:36

~ech (Gość) A ludzie są nosicielami wielu chorób zakaźnych w tym głupoty, zacofania i zwyczajnej ciemnoty czyli niedouczenia,oraz zagłady gatunków i wzajemnego upadlania się, nie wspominając ,że się na wzajem mordują/wali w milionach!

20


ech ~ech (Gość)24.10.2019 20:32

poczytajcie sobie o "przyjemnościach" myślistwa, zanim coś napiszecie - dziki przenoszą ASF, niszczą plony rolnikom; lisy są nosicielami wścieklizny i innych chorób.
każdy kto tego nie rozumie, jest ignorantem.

310


gość ~gość (Gość)24.10.2019 14:47

Ratował mojego pierwszego boksera Maksa pamiętam i jemu i jego synowi Michałowi zawsze będę wdzięczny ..to przyzwoici ludzie i weterynarze Mk

67


gość ~gość (Gość)26.10.2019 21:44

Lekarz hipokryta, który strzela do zwierząt. Takiemu człowiekowi ręki nie podaję, a wręcz odwrotnie pogardzam!!!

51


gość ~gość (Gość)26.10.2019 21:40

Człowiek który leczy i zabija nie jest godzien żadnego tytułu!!!

50


Hipokryta ~Hipokryta (Gość)25.10.2019 10:02

Zapewne wszyscy co negatywnie wypowiadają się na temat myślistwa są wegetarianami/weganami i każda forma pozyskiwania mięsa jest dla nich/was czymś nie do pomyślenia. OK. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, ale jeżeli się mylę to mamy tu do czynienia z HIPOKRYZJĄ jakiej dawno nie widziałem. Zrównujecie myśliwego z błotem jednocześnie kupujecie mięso ze sklepów w białych rękawiczkach, ładnie zapakowane i uważacie się za obrońców zwierząt....
Znam wielu myśliwych, niektórym nie dał bym nawet pozwolenia broń nie mówiąc już o przywileju jakim jest polowanie na zwierzynę, całe szczęście są też tacy, dla których polowanie to przede wszystkim możliwość pozyskania zdrowego mięsa i przy okazji ( tutaj zaboli obrońców praw zwierząt ) redukcję zwierzyny. Tak, tak redukcję. Nie które gatunki dzikiej zwierzyny bez ingerencji człowieka bardzo szybko się namnażają, chociażby taki dzik, czy jeleń.
Reasumując. Jeżeli policja złapie kierowcę który jechał pod wpływem alkoholu to znaczy, że wszyscy kierowcy są pijakami i należy pozabierać wszystkim prawo jazdy??!! tak samo jest z myśliwymi. Nie dawajcie się różnym propagandą, które ukazują świat tak jak oni tego chcą a nie taki jaki jest na prawdę. Myśliwego, który postępuję zgodnie z etyką łowiecką zawsze będę szanował i taką osobą jest Pan Zbigniew.
Pozdrawiam.

27


gość ~gość (Gość)25.10.2019 08:50

Jest z lekka pie&$#@$, ale tak pozytywnie. Ogólnie człowiek orkiestra iiii stwierdzam, że mu się jak to teraz się mówi? Po prostu należy ;)

44


gość ~gość (Gość)24.10.2019 22:04

Bardzo porządny człowiek z pana Zbigniewa

56


Cwaniak z gazowni miejskiej ~Cwaniak z gazowni miejskiej (Gość)24.10.2019 21:10

Że co!

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat