Zbieracz z zarzutami prokuratora

Strefa FM Sobota, 14 kwietnia 201816 8083
Ta informacja z pewnością ucieszy mieszkańców osiedla Jagiellońska w Piotrkowie. Zbieracz, który od kilkunastu lat – ku rozpaczy sąsiadów - składuje odpady w swoim mieszkaniu i piwnicy dostał zarzuty prokuratora. Sam zarzuca spółdzielni mieszkaniowej, że jej pracownicy zabrali mu… cały dorobek życia.
fot.A.Stańczyk

Historia zbieracza z osiedla Jagiellońska to na łamach TT niemalże powieść w odcinkach. Po raz ostatni pisaliśmy o panu Sz., kiedy pracownicy Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej weszli (14 marca) do jego mieszkania, by oczyścić je z odpadów. Zbieracz sam otworzył im drzwi. Powodem interwencji była sytuacja, do której doszło kilka dni wcześniej, kiedy pan Sz. zalał sąsiadów. Mróz rozsadził instalację centralnego ogrzewania, bo w mieszkaniu zbieracza okna były otwarte na oścież również podczas najcięższych tej zimy mrozów. Po tej awarii spółdzielnia powiedziała dość, kierowniczka osiedla postanowiła dostać się w asyście strażników miejskich, do lokalu, by więcej nie doszło do zagrożenia. Przez odpady, które sięgały sufitu nie można było nawet dostać się do kaloryferów. Spółdzielnia oczyściła całe mieszkanie. Śmieci, które przez całe lata składował Sz., wyleciały przez okno, uzbierał się cały kontener.


Zarówno pracowników PSM, a jeszcze bardziej sąsiadów zbieracza, ucieszy fakt, że panu Sz. kilka dni temu prokurator przedstawił zarzut z artykułu 183 par. 1 Kodeksu karnego: „Kto wbrew przepisom składuje, usuwa, przetwarza, dokonuje odzysku, unieszkodliwia albo transportuje odpady lub substancje w takich warunkach lub w taki sposób, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób lub spowodować zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.


Sz. został już przesłuchany w charakterze podejrzanego. Prokurator zdecydował, że zostanie poddany badaniom psychiatrycznym. - W zależności od wyniku tych badań zostanie podjęta decyzja, czy można skierować wobec niego akt oskarżenia, ewentualnie umorzyć postępowanie, jeśli okaże się, że jest niepoczytalny – mówi Witold Błaszczyk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim. - Trzeba też będzie uzyskać dowodowe potwierdzenie, jaki był stopień zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców tymi odpadami.


Co ciekawe w piotrkowskiej prokuraturze prowadzone są również czynności z doniesienia... pana Sz. przeciwko spółdzielni. - Uznał, że śmieci, z których spółdzielnia opróżniła jego mieszkanie były dla niego wartościowe, że był to dorobek jego życia, złożył więc zawiadomienie o zniszczeniu swojego mienia. Równolegle prowadzone jest więc drugie postępowanie - dodaje W. Błaszczyk.


Do tematu z całą pewnością jeszcze powrócimy.


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)17.04.2018 20:44

A w czym problem?

00


mieszkaniec spółdzielni ~mieszkaniec spółdzielni (Gość)17.04.2018 08:24

A jak właściciele zostawiają swoje psy na kilka lub kilkanaście godzin,a te wyją i szczekają do powrotu właściciela to jest ok????????????.śmieci nie hałasują,ale psiska potrafią uprzykrzać życie.Chyba w swoim mieszkaniu mam prawo do odpoczynku po ciężkiej pracy. Nie dość że te psy są dla mnie udręką ,to jeszcze jest zasrany teren wokół bloku.

22


gość ~gość (Gość)16.04.2018 18:57

Jego mieszkanie jego sprawa co tam ma

210


gość ~gość (Gość)16.04.2018 20:01

To se nazbierał zarzutów.

10


gość ~gość (Gość)16.04.2018 16:43

Karać brudasow w naszym bloku Kostromska też mamy tak samo smród i ubóstwo powinni wszystkie mieszkania w blokach oczyści z tych zbieraczy śmieci

31


mom ~mom (Gość)14.04.2018 10:19

Cytuję:
prokurator przedstawił zarzut z artykułu 183 par. 1 Kodeksu karnego: „Kto wbrew przepisom........

Rozumiem, że zarzut ten można postawić każdemu lokatorowi czy też właścicielowi mieszkania czy posesji ....... kiedyś takie coś wymagało nakazu sądowego .......... Czy pracownicy SM mieli taki nakaz przeszukania i czy dysponowali nakazem zezwalającym na dysponowanie cudzym majątkiem. Wraz ze śmieciami mogły znajdować
się tam np. bezcenne pamiątki rodzinne ............ Spółdzielnio, nie jesteś ani Bogiem ani Carem jesteś tylko Aniołem z Alternatyw ............. jestem przeciwny zbieractwu ............. lecz nie dajmy się zwariować Prezesom S.M.

1325


gość ~gość (Gość)16.04.2018 13:02

To samo jest na Iwaszkiewicza i nic z tym ni robią robactwo się legnie na potęgę i na nic deratyzacja i dezynfekcja

21


Prezes ~Prezes (Gość)14.04.2018 23:44

1. Kontenerów było 6 lub 7.
2. Pan Sz. jest poczytalny ale chory. Ta choroba to zbieractwo, tak jak nikotynizm czy alkoholizm.
3. Pan Sz. ma też sprawę o włamania do piwnic, z tym że nie chodzi o kradzież, a o zwiększenie swojej powierzchni do składowania.
4. Niestety spółdzielnia ma ograniczone możliwości wejścia do czyjegoś mieszkania, tylko jak w tym przypadku w sytuacji awarii. Wielokrotnie o sprawie powiadamiany był MOPR, Sanepid, Prokuratura. Pan Sz. został pozbawiony członkostwa w PSM właśnie za naganne zachowanie, sprawa trafiła do II instancji, gdzie zażądał zmiany składu sędziowskiego bo ten rzekomo był stronniczy. Wniosek - jest on poczytalny, tylko chory. Czynsz niestety płaci.
5. Jak wyglądało mieszkanie można zobaczyć w relacji TV Piotrków sprzed ok. miesiąca.

111


blondynka ~blondynka (Gość)14.04.2018 15:12

tego pana widziałam nie raz jak się kąpał nad jeziorem bugaj i jak sie wygrzewał na słoncu na kocu świetnie pływają przepływał od brzegu do brzegu

51


gustaw ~gustaw (Gość)14.04.2018 12:16

Żeby stawiać zarzut to należało uzyskać najpierw opinię biegłego jaki był stopień zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców,a nie odwrotnie jak to uczynił prokurator,że zarzut i dopiero uzyskanie dowodu z opinii,coś cienko u prokuratora z analizą przepisu z cytowanego artykułu kodeksu karnego (nie dotyczy to oczywiście rzecznika,który tylko poinformował o działaniach tego prokuratora),jednym słowem zarzut w tej sytuacji jest przedwczesny i bezprawny.

48


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat