Zawodniczka AKS powołana do kadry narodowej

ePiotrkow Środa, 10 czerwca 20203 4420
Wiktoria Jaroniek, zawodniczka AKS Piotków Trybunalski została powołana na zgrupowanie kadry kadetek, które odbędzie się w dniach 12 - 24 czerwca w Poznaniu. 16-letnia zawodniczka walczy w zapasach w stylu wolnym i jest to już drugi rok jej występów w reprezentacji narodowej.

- Wika już drugi rok jest czołową zawodniczką kadry i jest powoływana praktycznie na każdy obóz, na każde zgrupowanie czy wyjazd zagraniczny. Ostatnio w lutym była w Austrii i reprezentowała nasz kraj - mówi Angelika Dytrych, trener kobiecej sekcji AKS. - Wiktoria jest bardzo ambitną zawodniczką i uczestniczy w każdym treningu. Trzeba podkreślić, że nie ma tak łatwo, bo dojeżdża codziennie z Moszczenicy, więc najpierw musi jechać do szkoły, później wraca do domu, bo kończy zajęcia o 13.00 i je jakiś obiad, żeby potem na 16.00 wrócić na trening i udaje się jej to jakoś pogodzić - podkreśla.

 

Z powodu epidemii koronawirusa większość turniejów zapaśniczych została odwołana, ale jak podkreśla trener Angelika Dytrych, jeśli tylko uda się przeprowadzić w tym roku Mistrzostwa Europy lub Świata, to przynajmniej w jednym z tych turniejów zobaczymy Wiktorię na macie.

 

Nad formą młodej zapaśniczki oprócz trener kobiecej sekcji AKS pracuje również jako szkoleniowiec współpracujący Łukasz Torchalski. Największe dotychczasowe sukcesy młodej zapaśniczki to brązowy medal na Mistrzostwach Polski kadetek, zwycięstwo w Pucharze Polski oraz udział w Mistrzostwach Europy młodziczek.


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Juliusz Słowacki Juliusz Słowacki ranga13.06.2020 19:13

Ten sędzia trochę do Misiewicza podobny :)

01


gość ~gość (Gość)12.06.2020 20:59

Piękna dziewczyna

01


gość ~gość (Gość)10.06.2020 23:55

Gratulacje

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat