Zawodnicy z czterech kontynentów na starcie Półmaratonu

ePiotrkow Piątek, 21 czerwca 201926 9464
Ponad 800 osób zameldowało się na starcie piątego, jubileuszowego Nocnego Półmaratonu Wielu Kultur. W ten sposób rozpoczęliśmy Imieniny Piotrków.

Ładuję galerię...

Od pięciu już lat w ten właśnie biegowy sposób rozpoczynamy świętowanie dni miasta. Ci, którzy stawili się na starcie mieli do pokonania 21 km. - Dwa podbiegi razy cztery to na pewno da niektórym popalić – mówił Leszek Heinzel, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie. - Wszyscy zgodnie podkreślają, że doping, jaki jest na trasie sprzyja pobijaniu rekordów życiowych. Rekord trasy piotrkowskiego Półmaratonu został pobity w zeszłym roku – 1 h 4 min. i 57 sek.

 

Na starcie zjawili się nie tylko świetni biegacze z Polski, ale też – tradycyjnie już – Kenijczycy, Marokańczyk, Ukraińcy. Najmłodszy uczestnik, który przystąpił do biegu ma 15 lat, najstarszy 78.


- Jest gorąco, więc bardzo proszę o mierzenie sił na zamiary – mówił tuż przed startem do uczestników Półmaratonu Przemysław Winiarski, lekarz, były radny Piotrkowa, pomysłodawca sportowej imprezy.


- W dzisiejszym biegu biorą udział nie tylko piotrkowianie, ale uczestnicy z co najmniej czterech kontynentów, a więc ludzie wielu kultur i wielu religii. Dzisiaj pokażemy, że możemy w piękny, godny, pokojowy i przyjacielski sposób uprawiać kulturę fizyczną – mówił wiceprezydent miasta Andrzej Kacperek. - Sięgajcie po rekordy trasy i poprawiajcie swoje rekordy życiowe!

 

Trasa Półmaratonu posiada atest biegu ulicznego, który został zatwierdzony przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Na bieg składają się 4 pętle. Start jest na wysokości piotrkowskiego sądu, natomiast meta została zlokalizowana w Rynku Trybunalskim.


Pula nagród to w sumie 24 tys. zł, nagroda główna (zwycięstwo i pobicie rekordu trasy) to 5 tys. zł.

 

Wśród wielu kategorii, które przygotowali organizatorzy znalazła się także ta dla najlepszych piotrkowian. Najszybszym piotrkowianinem był Jan Wychowałek. Wyniki Półmaratonu dostępne są tutaj! 


Zainteresował temat?

8

7


Komentarze (26)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)22.06.2019 11:14

Rewelacyjna impreza brałem juz czwarty raz udział w tym biegu polecam Ale to co sie działo w biurze zawodów to jakas pomyłka brak numerów dla osób nieopłaconych jedno wielkie zamieszanie a i jeszcze szkoda ze nie bylo medali pamiatkowych dla tych na cwiartke

31


biegacz amator ~biegacz amator (Gość)22.06.2019 14:24

organizacja jak i sam bieg ok jest tylko jedno ale, w okolicach polnocy byem świadkiem rozmowy jak uczestnik biegu udal się po posiłek i okazało się ze zostały tylko suche bulki. trochę to slabe no chyba ze chodzi wam tylko o szybko biegających a truchtacze sa zlem koniecznym

41


gość ~gość (Gość)22.06.2019 07:33

Zazdroszczę że nie mogłem biec. Urok przeplatal się przez to miasto. Choć raz. Dobrze ze nie był to bieg wokół mediateki. 800 x w koło mediateki, na cześć Pana prezydenta.
Jeszcze jedno, może urząd miasta zorganizuje bied dla wytrwałych po ulicy Żelaznej, Roosevelta. Panie prezydencie i ludzie magistratu ziemi piotrkowskiej co wy na to???

73


cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)22.06.2019 09:03

To jest mafia,która jeździ po całej Polsce i zgarnia pieniądze za zwycięstwa.
Już kiedyś o tym pisano !
Wprowadzić nagrody rzeczowe,a okaże się,że problem sam zniknie.

193


karwaTwa ~karwaTwa (Gość)24.06.2019 14:42

to jest biznes na ludziach którzy dobrze biegaja on dostanie 300zl a jego szefo 700 zl zalerzy od wygranej

31


gość ~gość (Gość)23.06.2019 18:13

Jako uczestnik biegu na dystansie 5km uważam, że każdy zasługuje na pamiątkowy medal. Niestety organizatorzy, delikatnie mówiąc, niepoważne potraktowali uczestników biegu na tym dystansie, ponieważ oprócz braku medali również pakiet startowy był mocno okrojony w porównaniu do pakietu osób biegnących półmaraton. Muszę przy tym zaznaczyć, że cena startowa pakietu na półmaraton (w pierwszym rzucie) była niższa od ceny udziału w ćwierćpółmaratonie. Jeśli już padła decyzja o organizacji biegu na 5km to powinno być to zrobione na równych zasadach, albo wcale.

52


gość ~gość (Gość)22.06.2019 09:14

Świetnie, że coś fajnego się dzieje w tym mieście. Ale organizacja z perspektywy zwykłego mieszkańca trochę siadła. Nigdzie nie znalazłam info odnośnie tego, które dokładnie ulice będą zamknięte (okazało się, że ze Starego Miasta z żadnej strony nie dało się wyjechać) i konkretnej godziny, od której owe będą zablokowane. Kurcze, niektórzy pewnie musieli jakoś dojechać na nocną zmianę, a tu nie da się wydostać,troche słabo. I chce tu podkreślić, że nie mam nic absolutnie do samej imprezy, tylko do organizacji całego przedsięwzięcia.

91


gość ~gość (Gość)22.06.2019 08:49

Rozmawiałem w tamtym roku z jednym z tych ciemnoskorych. Nic absolutnie do nich nie mam bardzo mili ludzie. Ale opowiedział mi jak to wygląda. W lato wiele miast przygotowuje takie imprezy biegowe z nagrodami. Oni mają swojego managera Polaka, który ich wozi na te imprezy A oni mają je wygrywać. Zarabiają i oni i ten manager. Nie wiem czy jest to w porządku. Wyścig powinien być dla Piotrkowian i ludzi z powiatu. A tak... po prostu rozdaje się kasę ludziom którzy robią z tego biznes...

204


gość ~gość (Gość)22.06.2019 20:32

Trasa przygotowana dobrze widzę ludzi którzy zabezpieczali trasę szacunek

31


takijeden ~takijeden (Gość)22.06.2019 12:05

Jeszcze niedobiegli?

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat