Zawiewający śnieg stworzył zaspy na drogach

Strefa FM Czwartek, 21 stycznia 20102 1564
Chociaż wczorajsze opady nie były zbyt intensywne, porywisty wiatr spowodował, że zalegający na polach śnieg znalazł się na wielu drogach gminy Moszczenica.

- Śniegu jest po kolana. Chciałem zawieźć dzieci do szkoły, staliśmy w korku i marznęliśmy - mówił słuchacz Strefy FM. Najtrudniejsza sytuacja była w miejscowości Raciborowice, tam w ponad metrowej zaspie utknął szkolny autobus.

 

- Jest kilka miejsc, które zostały mocno zawiane. Sytuacja taka ma miejsce w Gazomii (Starej i Nowej), Raciborowicach oraz w miejscowości Kosów. Najgorzej było w Raciborowicach, gdzie pracował ciężki sprzęt - tłumaczy wójt gminy - Bogusław Lech.

 

Gdy władze gminy uporają się z odśnieżaniem tych dróg, zajmą się odcinkiem w Kosowie.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

jaaa ~jaaa (Gość)21.01.2010 18:14

W moszczenicy na niektórych drogach nadal zalega snieg, nikogo nie interesuję że są drogi, które otaczają pola - i tam wiatr cały czas tworzy zaspy!! nie wystarczy raz na tydzien przejechac pługiem. Wypadałoby zrobić to dwa razy na dzień. A nie, dopuszczas sytuacji, żeby człowiek miał się zastanawiać czy przejedzie dzisiaj przez swoją uliczkę , czy może zatrzyma sie na środu, bo tyle śniegu leży. Bo jak sie zakopie to kto go wyciągnie ??
Pisze, bo moim zdaniem nie do pomyślenia jest że np. w piotrkowie ludzie moge chodzic sobie po odśnieżonych chodnikach ... a ja tutaj przy pierwszych opadach śniegu zanim ktoś sie za to zabierze, musimy chodzic czasami po kolana w sniegu.

00


klet ~klet (Gość)21.01.2010 13:57

A drogowcy porozstawiali tam siatki ? Jeśli tak to na bank postawili je z nie z tej strony co wieje wiatr !
A tak swoją drogą czy gdy drogowcy rozstawiają siatki to robią to na "pałę" czy też mają jakieś wytyczne, pomoce typu:
a) na danym odcinku drogi wiatr wieje głównie z zachodu,
b) z lewej strony jest las, a z prawej otwarta przestrzeń z polami (i raczej stawiają od strony lasu siatkę).

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat