Zawiązało się Wolborskie Stowarzyszenie Pszczelarzy

ePiotrkowRegion Piątek, 14 lutego 20201 695
Wolborskie Stowarzyszenie Pszczelarzy powołano 8 lutego w Wolborzu. Jego motto to „Środowisko - Zapylanie - Jakość Miodu”.
fot. pixabay

Nowe stowarzyszenie będzie m.in. prowadziło działalność edukacyjną w zakresie miodosytnictwa. - Nie uzyskamy odpowiedniej jakości produktów pszczelarskich bez dostatecznej wiedzy i etyki pszczelarskiej. Nie możemy zatem oczekiwać zrównoważonego rozwoju bez ścisłej współpracy pszczelarzy z otaczającym go środowiskiem m.in. rolnikiem, leśnikiem, sadownikiem, jak i instytucjami tworzącymi normy i prawo - czytamy w komunikacie założycielskim stowarzyszenia.


Współczesne pszczelarstwo potrzebuje elastycznych, dopasowanych do nowych uwarunkowań instrumentów prawnych, jak również nowych innowacyjnych rozwiązań, które ułatwia pracę w pasiece.


Pszczelarstwo to nie tylko baza ekonomiczna, ale również działalność zapewniająca równowagę w środowisku, korzystnie oddziałującą na szeroko pojęte rolnictwo. To tylko niektóre cele i środki działania zawarte w Statucie Stowarzyszenia Pszczelarzy, dla których praca z pszczołami stanowi pasję. Pszczelarze chcą stać na straży zachowania gatunku pszczoły miodnej, przyczyniając się tym samym dla zachowania równowagi środowiska. 

Zarząd Stowarzyszenia:
prezes Stowarzyszenia Artur Lukasinski
wiceprezes Lech Gospodarczyk
skarbnik Longin Szmidel
sekretarz Emil Margasinski
członek Zarządu Mariusz Gal

Komisja Rewizyjna:
przewodniczący Stanisław Baran
członek Bogdan Czarnecki
członek Sławomir Bernacki

Zapraszają do Stowarzyszenia, kontakt:
Artur Łukasinski tel. 517 079 499
Lech Gospodarczyk tel. 697 995 016
Longin Szmidel tel. 601 252 526

 

 

 

 

 

(materiały: Urząd Miejski w Wolborzu) 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Elgon ~Elgon (Gość)16.02.2020 15:41

Sam posiadam małą pasiekę i coraz częściej zaczynam się zastanawiać czy miód nie zawiera w sobie szkodliwego glifosatu (Roundup) który jest BEZMYŚLNIE i w ogromnych ilościach stosowany przez rolników. Szanowni rolnicy tym wynalazkiem trujecie wszystko i wszystkich.

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat