Zawalił się sufit w Domu Ludowym w Rokszycach

ePiotrkowRegion Środa, 29 maja 2019105 47156
Zawalił się sufit w Domu Ludowym w Rokszycach w gminie Wola Krzysztoporska. Obiekt otwarto zaledwie 1 października ubiegłego roku. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a istniało takie zagrożenie, ponieważ ze znajdujących się tam pomieszczeń korzystają członkinie Kół Gospodyń Wiejskich i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej.

Ładuję galerię...

Jak powiedzieli nam policjanci, runął sufit podwieszany o powierzchni 250 m kw., w tej chwili wyjaśnianie są okoliczności tego zdarzenia. O sprawie poinformowano również Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Na miejscu zdarzenia zastaliśmy między innymi Mieczysława Warszadę, zastępcę wójta gminy Wola Krzysztoporska. - Informację o tym, że sufit się zawalił dostaliśmy we wtorek. Obecnie staramy się zbadać dlaczego do tego doszło. To nowy obiekt, a będziemy musieli na jakiś czas go zamknąć - mówił przedstawiciel Urzędu Gminy. Piotr Skupień, sołtys Rokszyc, którego również zapytaliśmy o stanowisko w tej sprawie powiedział nam, że jakiekolwiek konkrety będą znane dopiero za kilka dni. 

 

W budynku znajdowała się sala główna, tzw. bankietowa o powierzchni ponad 243 m kw. z zapleczem kuchennym oraz sanitarnym, dwie mniejsze sale, w tym sala warsztatowa o powierzchni prawie 63 m kw., kotłownia oraz pomieszczenia przeznaczone dla OSP. m.in.: garaż, pomieszczenie socjalne, dyżurka, szatnia, umywalnia, magazyn i pomieszczenie techniczne.

 

Nieoficjalnie od mieszkańców udało nam się dowiedzieć, że w chwili, gdy doszło do zawalenia w budynku były osoby, które sprzątały salę po niedawnej zabawie weselnej. Według ich relacji niewiele brakło by jedna z nich została poważnie poszkodowana.

 

Całość kosztowała prawie 2 miliony złotych.

 

 


Zainteresował temat?

5

6


Komentarze (105)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)30.05.2019 08:33

Nadzór inwestorski pełniła jakaś firma z Kamieńska. Wiem może kto co to za firma?

12


gość ~gość (Gość)30.05.2019 08:26

ale się złożyło, cud że nikomu nic się nie stało...

60


gość ~gość (Gość)30.05.2019 08:25

A kto pełnił nadzór inwestorski? Przecież ta osoba ma tutaj największa odpowiedzialność.

30


Frania ~Frania (Gość)30.05.2019 08:05

art. 30 ust 2 pkt 2 ustawy o samorządzie gminny ( zadania wójta )

31


z gomulina ~z gomulina (Gość)30.05.2019 08:01

gdy budowano szkołe w Gomulinie to tez nie obyło się bez atrakcji. Najpierw wstał parkiet bo ktoś zapomniał o izolacji potem regularnie zalewało szkołę bo ktoś nie przewidział melioracji

71


gość ~gość (Gość)29.05.2019 20:13

Tak czytam i czuje ile tu podłosci podjudzania szczucia. Ham zawsze będzie kopał po to tylko ażeby odgryźdź się Wójtowi za przegrane wybory czy nie spełnione swe ambicje. Ale Dom ludowy w Rokszycach był jest i będzie na najwyższym poziomie wsród tego typu obiektów. Zapraszamy!

111


NN ~NN (Gość)30.05.2019 05:57

Oj będzie się teraz działo - czuję już wymówki i zganianie na materiał

50


gość ~gość (Gość)29.05.2019 23:21

W Polsce jest przetarg bierze się najtańszych,są efekty

70


gość ~gość (Gość)29.05.2019 23:15

Żal czytać większość komentarzy .
Jestem osobą z imprezy week , tak szczęście ze nikomu nic się nie stało na sali w chwili zawalenia było około 6 osób oraz dziecko . Strop leciał jak domino wszyscy zdarzyli uciec . Zgodzę się z wypowiedzią . Kto to odebrał oraz ze ani gmina ani wójt nie budowali tego obiektu .
Oczywiście osoby odpowiedzialne za precedens to wykonawca , podwykonawcy znając życie to i przyjaciele z ....... oraz na czele kierownik i nadzór budowlany . Brak odpowiednich wieszaków !! Cały strop wisiał na śmiesznych licznikach i wieszakach do 4 m2 !!!! Zastanawiam się kto za to odpowie . Czy może któryś geniusz zrobił tak projekt wykończenia .
Sumarycznie spadło około 6 ton główną sale . Chyba nikt sobie nie zdaje sprawy że w week było tam 160 osób z dziećmi i obsługą !! .
Chciałbym aby reszta obiektów wykonanych przez tych ludzi tez była sprawdzona zanim dojdzie do tragedii

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat