Zawalił się sufit w Domu Ludowym w Rokszycach

ePiotrkowRegion Środa, 29 maja 2019105 47157
Zawalił się sufit w Domu Ludowym w Rokszycach w gminie Wola Krzysztoporska. Obiekt otwarto zaledwie 1 października ubiegłego roku. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a istniało takie zagrożenie, ponieważ ze znajdujących się tam pomieszczeń korzystają członkinie Kół Gospodyń Wiejskich i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej.

Ładuję galerię...

Jak powiedzieli nam policjanci, runął sufit podwieszany o powierzchni 250 m kw., w tej chwili wyjaśnianie są okoliczności tego zdarzenia. O sprawie poinformowano również Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Na miejscu zdarzenia zastaliśmy między innymi Mieczysława Warszadę, zastępcę wójta gminy Wola Krzysztoporska. - Informację o tym, że sufit się zawalił dostaliśmy we wtorek. Obecnie staramy się zbadać dlaczego do tego doszło. To nowy obiekt, a będziemy musieli na jakiś czas go zamknąć - mówił przedstawiciel Urzędu Gminy. Piotr Skupień, sołtys Rokszyc, którego również zapytaliśmy o stanowisko w tej sprawie powiedział nam, że jakiekolwiek konkrety będą znane dopiero za kilka dni. 

 

W budynku znajdowała się sala główna, tzw. bankietowa o powierzchni ponad 243 m kw. z zapleczem kuchennym oraz sanitarnym, dwie mniejsze sale, w tym sala warsztatowa o powierzchni prawie 63 m kw., kotłownia oraz pomieszczenia przeznaczone dla OSP. m.in.: garaż, pomieszczenie socjalne, dyżurka, szatnia, umywalnia, magazyn i pomieszczenie techniczne.

 

Nieoficjalnie od mieszkańców udało nam się dowiedzieć, że w chwili, gdy doszło do zawalenia w budynku były osoby, które sprzątały salę po niedawnej zabawie weselnej. Według ich relacji niewiele brakło by jedna z nich została poważnie poszkodowana.

 

Całość kosztowała prawie 2 miliony złotych.

 

 


Zainteresował temat?

5

6


Komentarze (105)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)30.05.2019 18:45

Normalnie prawie sami inspektorzy budowlani i znawcy tematu na forum, szkoda te osoby z taką fachową wiedzą nie przyjdą do Urzędu Gminy popracować i nadzorować inwestycje, bo to przecież bułką z masłem.

23


Tadek ~Tadek (Gość)31.05.2019 07:15

A co za firma była podwykonawcą ? Kto to robił ?

40


gość ~gość (Gość)30.05.2019 19:01

Nasz wójt jest najleszy. Odwalcie się od niego. To nie jego wina. To wina tego kto robił i nasz wójt napewno wyciągnie z tego konsekwencje. Będzie do tego dążył.
Za takie dążenie do celu dostał Brązowy Krzyż Zasługi z Mieczami, czy był najlepszy w powiecie.
Nikogo nie było tak dobrego, nikt nie zdobył tyle głosów w powiecie.
Nigdy nie było tak dobrego wójta, który byłby tak gospodarny i tak dużo zrobił dla gminy.
A takie sytuacje zdarzają się. To nie jest wina wójta. Cud że nikomu nic się nie stało. Nie zostało to zakwalifikowane jako katastrofa.
Mam nadzieję że wójt pomoże Rokszycom odbudować ich dom. Nie liczy się cena tylko to że mieszkańcy nadal bedą mogli się integrować.

310


gość gośćranga30.05.2019 15:38

Forumowi Piotrkowscy detektywi znali przyczyny już przed zawaleniem się sufitu ????

32


gość ~gość (Gość)30.05.2019 14:28

Dla mnie może nie być wcale!!!

51


KRET ~KRET (Gość)30.05.2019 10:59

do Frania - W realizacji zadań własnych gminy wójt podlega wyłącznie radzie gminy, a że radę ma "swoją" poza dwiema Paniami Radnymi

32


Obywatel22 ~Obywatel22 (Gość)30.05.2019 10:59

Nie oceniajmy pochopnie. Poczekajmy na ekspertyzę techniczną, czy prawidłowo był użytkowany budynek itp. Wszystko ma znaczenie!

22


gość ~gość (Gość)30.05.2019 09:56

U siebie rób jak u siebie.

40


gosciu ~gosciu (Gość)30.05.2019 09:49

Wierzę że gmina, Wójt, Rada Gminy oraz mieszkańcy rzetelnie podejdą do tematu i wyjaśnią przyczyny, wyciągną konsekwencje. Najważniejsze aby pozyskać pieniądze i odbudować nasz dom.
Jestem z Rokszyc i mam nadzieję że Wójt i Gmina nam pomogą.

43


Kolejny gość ~Kolejny gość (Gość)29.05.2019 12:36

w artykule są podane błędne informacje. Z tego co wiem Gmina dostała pozwolenie na użytkowanie tego domu ludowego dopiero pod koniec grudnia 2018 r.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat