Zawalił się sufit w Domu Ludowym w Rokszycach

ePiotrkowRegion Środa, 29 maja 2019105 47189
Zawalił się sufit w Domu Ludowym w Rokszycach w gminie Wola Krzysztoporska. Obiekt otwarto zaledwie 1 października ubiegłego roku. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a istniało takie zagrożenie, ponieważ ze znajdujących się tam pomieszczeń korzystają członkinie Kół Gospodyń Wiejskich i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej.

Ładuję galerię...

Jak powiedzieli nam policjanci, runął sufit podwieszany o powierzchni 250 m kw., w tej chwili wyjaśnianie są okoliczności tego zdarzenia. O sprawie poinformowano również Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Na miejscu zdarzenia zastaliśmy między innymi Mieczysława Warszadę, zastępcę wójta gminy Wola Krzysztoporska. - Informację o tym, że sufit się zawalił dostaliśmy we wtorek. Obecnie staramy się zbadać dlaczego do tego doszło. To nowy obiekt, a będziemy musieli na jakiś czas go zamknąć - mówił przedstawiciel Urzędu Gminy. Piotr Skupień, sołtys Rokszyc, którego również zapytaliśmy o stanowisko w tej sprawie powiedział nam, że jakiekolwiek konkrety będą znane dopiero za kilka dni. 

 

W budynku znajdowała się sala główna, tzw. bankietowa o powierzchni ponad 243 m kw. z zapleczem kuchennym oraz sanitarnym, dwie mniejsze sale, w tym sala warsztatowa o powierzchni prawie 63 m kw., kotłownia oraz pomieszczenia przeznaczone dla OSP. m.in.: garaż, pomieszczenie socjalne, dyżurka, szatnia, umywalnia, magazyn i pomieszczenie techniczne.

 

Nieoficjalnie od mieszkańców udało nam się dowiedzieć, że w chwili, gdy doszło do zawalenia w budynku były osoby, które sprzątały salę po niedawnej zabawie weselnej. Według ich relacji niewiele brakło by jedna z nich została poważnie poszkodowana.

 

Całość kosztowała prawie 2 miliony złotych.

 

 


Zainteresował temat?

5

6


Komentarze (105)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)29.05.2019 18:13

Niech sprawdzą grubość profili bo z oszczędności firm produkujących profile robią z coraz cieńsze blachy

61


gość ~gość (Gość)06.06.2019 13:01

Coś wiadomo dalej w tym temacie?

10


tefal ~tefal (Gość)01.06.2019 11:12

Jaką kasę - gwarancja była

20


gość ~gość (Gość)01.06.2019 10:51

Niech ta osoba która wrzuca zdjęcia z fotomontarzem zastanowi się bo to jest karalne. Dach jest nienaruszonym. Tylko sufit podwieszany uległ uszkodzeniu. Co to za redakcja, która wrzuca nie prawdziwe informacje. Ta firma która wykonywała dom ludowy w Rokszycach wykonywała również inne domy ludowe w gminie WOLA Krzysztoporska, które się zamykają dla bezpieczeństwa np. W Gąskach. Proszę o sprostowanie dotyczące tego nieba w suficie.

42


gość ~gość (Gość)31.05.2019 20:17

A co ma być Panie Radny?
Trzeba odbudować. Da Pan kasę na odbudowę?

30


Zbigniew Ziemba Zbigniew Ziembaranga31.05.2019 18:40

i co dalej?

12


gość ~gość (Gość)31.05.2019 09:16

Niech to zdarzenie z jednej strony będzie ostrzeżeniem zarówno dla rządzących jak i mieszkańców gminy Wola a z drugiej strony potrzebą wykonania refleksji i analizy nad tym czy niektóre działania są robione dobrze.
Niech ta sytuacja będzie dobrym prognostykiem na przyszłość, niech ta sytuacja będzie rachunkiem sumienia nad tym czego tak naprawdę potrzeba mieszkańcom.

111


rrr ~rrr (Gość)31.05.2019 08:45

przyjrzeć się roznym dziwnym i strasznym zdarzeniom dokoła siebie i w sobie, skąd to się bierze może trzeba dużo zmienić, mniej mowić a więcej słuchać? Co ci krytykujący zrobili dla innych? może nic, a może cos złego; więcej pokory a nie pychy, bo pycha niesie upadek i to już widać. i nie dotyczy to wojta...

70


obs 4 ~obs 4 (Gość)31.05.2019 08:33

i tak wojt jest najlepszy i da rade z tym problemem, ci co tak jazgoczą to często osoby udające jego sprzymierzencow, to zawiść i zazdrość tych którzy nic nie robią; jest to ostrzeżenie dla wszystkich i niech się każdy zastanowi nad sobą!!

64


maro ~maro (Gość)31.05.2019 08:09

życie wszystko zweryfikuje

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat