Zawalił się sufit w Domu Ludowym w Rokszycach

ePiotrkowRegion Środa, 29 maja 201997 42215
Zawalił się sufit w Domu Ludowym w Rokszycach w gminie Wola Krzysztoporska. Obiekt otwarto zaledwie 1 października ubiegłego roku. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a istniało takie zagrożenie, ponieważ ze znajdujących się tam pomieszczeń korzystają członkinie Kół Gospodyń Wiejskich i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej.

Ładuję galerię...

Jak powiedzieli nam policjanci, runął sufit podwieszany o powierzchni 250 m kw., w tej chwili wyjaśnianie są okoliczności tego zdarzenia. O sprawie poinformowano również Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Na miejscu zdarzenia zastaliśmy między innymi Mieczysława Warszadę, zastępcę wójta gminy Wola Krzysztoporska. - Informację o tym, że sufit się zawalił dostaliśmy we wtorek. Obecnie staramy się zbadać dlaczego do tego doszło. To nowy obiekt, a będziemy musieli na jakiś czas go zamknąć - mówił przedstawiciel Urzędu Gminy. Piotr Skupień, sołtys Rokszyc, którego również zapytaliśmy o stanowisko w tej sprawie powiedział nam, że jakiekolwiek konkrety będą znane dopiero za kilka dni. 

 

W budynku znajdowała się sala główna, tzw. bankietowa o powierzchni ponad 243 m kw. z zapleczem kuchennym oraz sanitarnym, dwie mniejsze sale, w tym sala warsztatowa o powierzchni prawie 63 m kw., kotłownia oraz pomieszczenia przeznaczone dla OSP. m.in.: garaż, pomieszczenie socjalne, dyżurka, szatnia, umywalnia, magazyn i pomieszczenie techniczne.

 

Nieoficjalnie od mieszkańców udało nam się dowiedzieć, że w chwili, gdy doszło do zawalenia w budynku były osoby, które sprzątały salę po niedawnej zabawie weselnej. Według ich relacji niewiele brakło by jedna z nich została poważnie poszkodowana.

 

Całość kosztowała prawie 2 miliony złotych.

 

 


Zainteresował temat?

4

5


Komentarze (97)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zbigniew Ziemba Zbigniew Ziembaranga31.05.2019 18:40

i co dalej?

12


gość ~gość (Gość)31.05.2019 09:16

Niech to zdarzenie z jednej strony będzie ostrzeżeniem zarówno dla rządzących jak i mieszkańców gminy Wola a z drugiej strony potrzebą wykonania refleksji i analizy nad tym czy niektóre działania są robione dobrze.
Niech ta sytuacja będzie dobrym prognostykiem na przyszłość, niech ta sytuacja będzie rachunkiem sumienia nad tym czego tak naprawdę potrzeba mieszkańcom.

111


rrr ~rrr (Gość)31.05.2019 08:45

przyjrzeć się roznym dziwnym i strasznym zdarzeniom dokoła siebie i w sobie, skąd to się bierze może trzeba dużo zmienić, mniej mowić a więcej słuchać? Co ci krytykujący zrobili dla innych? może nic, a może cos złego; więcej pokory a nie pychy, bo pycha niesie upadek i to już widać. i nie dotyczy to wojta...

70


obs 4 ~obs 4 (Gość)31.05.2019 08:33

i tak wojt jest najlepszy i da rade z tym problemem, ci co tak jazgoczą to często osoby udające jego sprzymierzencow, to zawiść i zazdrość tych którzy nic nie robią; jest to ostrzeżenie dla wszystkich i niech się każdy zastanowi nad sobą!!

64


maro ~maro (Gość)31.05.2019 08:09

życie wszystko zweryfikuje

30


gość ~gość (Gość)30.05.2019 18:45

Normalnie prawie sami inspektorzy budowlani i znawcy tematu na forum, szkoda te osoby z taką fachową wiedzą nie przyjdą do Urzędu Gminy popracować i nadzorować inwestycje, bo to przecież bułką z masłem.

23


Tadek ~Tadek (Gość)31.05.2019 07:15

A co za firma była podwykonawcą ? Kto to robił ?

40


gość ~gość (Gość)30.05.2019 19:01

Nasz wójt jest najleszy. Odwalcie się od niego. To nie jego wina. To wina tego kto robił i nasz wójt napewno wyciągnie z tego konsekwencje. Będzie do tego dążył.
Za takie dążenie do celu dostał Brązowy Krzyż Zasługi z Mieczami, czy był najlepszy w powiecie.
Nikogo nie było tak dobrego, nikt nie zdobył tyle głosów w powiecie.
Nigdy nie było tak dobrego wójta, który byłby tak gospodarny i tak dużo zrobił dla gminy.
A takie sytuacje zdarzają się. To nie jest wina wójta. Cud że nikomu nic się nie stało. Nie zostało to zakwalifikowane jako katastrofa.
Mam nadzieję że wójt pomoże Rokszycom odbudować ich dom. Nie liczy się cena tylko to że mieszkańcy nadal bedą mogli się integrować.

310


gość gośćranga30.05.2019 15:38

Forumowi Piotrkowscy detektywi znali przyczyny już przed zawaleniem się sufitu ????

32


gość ~gość (Gość)30.05.2019 14:28

Dla mnie może nie być wcale!!!

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat