Zawalił się sufit w Domu Ludowym w Rokszycach

ePiotrkowRegion Środa, 29 maja 201998 42769
Zawalił się sufit w Domu Ludowym w Rokszycach w gminie Wola Krzysztoporska. Obiekt otwarto zaledwie 1 października ubiegłego roku. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a istniało takie zagrożenie, ponieważ ze znajdujących się tam pomieszczeń korzystają członkinie Kół Gospodyń Wiejskich i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej.

Ładuję galerię...

Jak powiedzieli nam policjanci, runął sufit podwieszany o powierzchni 250 m kw., w tej chwili wyjaśnianie są okoliczności tego zdarzenia. O sprawie poinformowano również Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Na miejscu zdarzenia zastaliśmy między innymi Mieczysława Warszadę, zastępcę wójta gminy Wola Krzysztoporska. - Informację o tym, że sufit się zawalił dostaliśmy we wtorek. Obecnie staramy się zbadać dlaczego do tego doszło. To nowy obiekt, a będziemy musieli na jakiś czas go zamknąć - mówił przedstawiciel Urzędu Gminy. Piotr Skupień, sołtys Rokszyc, którego również zapytaliśmy o stanowisko w tej sprawie powiedział nam, że jakiekolwiek konkrety będą znane dopiero za kilka dni. 

 

W budynku znajdowała się sala główna, tzw. bankietowa o powierzchni ponad 243 m kw. z zapleczem kuchennym oraz sanitarnym, dwie mniejsze sale, w tym sala warsztatowa o powierzchni prawie 63 m kw., kotłownia oraz pomieszczenia przeznaczone dla OSP. m.in.: garaż, pomieszczenie socjalne, dyżurka, szatnia, umywalnia, magazyn i pomieszczenie techniczne.

 

Nieoficjalnie od mieszkańców udało nam się dowiedzieć, że w chwili, gdy doszło do zawalenia w budynku były osoby, które sprzątały salę po niedawnej zabawie weselnej. Według ich relacji niewiele brakło by jedna z nich została poważnie poszkodowana.

 

Całość kosztowała prawie 2 miliony złotych.

 

 


Zainteresował temat?

4

5


Komentarze (98)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Fredzik ~Fredzik (Gość)16.06.2019 08:55

Co się dzieje w tym temacie? Wiadomo już co się stało? Jaka będzie przyszłość obiektu?
Odwoływane są imprezy, przyjęcia. Kolega poniósł starty. Kto to zrekompensuje?

41


gość ~gość (Gość)30.05.2019 06:15

Jaka podłość i podjudzanie. Jak się robi po dziadosku to tak jest.
Już nic nie można powiedzieć, ocenić działań Jaśnie Pana Wójta bo nastąpi obraza majestatu i foch.
Poptarzcie na inne tego typu inwestycje w Woli. Ciągle jakieś poprawki

101


gość ~gość (Gość)29.05.2019 14:58

A czy to budował sam wójt że tak na nim psy wieszacie? Była firma która odbiera budynek . To na jej barkach teraz powinno spoczywać wyjaśnienie tej sprawy i to ona powinna ponieść koszty naprawy. Zastanówcie się trochę co wypisujecie. Każdy mądry bo nie trzeba się ujawniać pisząc durne komentarze .

143


stróż ~stróż (Gość)29.05.2019 16:05

Nie chodzi o firmę która odbierała, ale ile Wójt daje na jej utrzymanie, jak nadzoruje z niej korzystanie, KTO nadzoruje?!!!

71


gość ~gość (Gość)30.05.2019 08:15

Szkoła w Gomulinie a dokładniej sala gimnastyczna została wybudowana na bagnach a dokładniej w samym centrum dawnego koryta Strawy.

72


gość ~gość (Gość)29.05.2019 18:13

Niech sprawdzą grubość profili bo z oszczędności firm produkujących profile robią z coraz cieńsze blachy

61


gość ~gość (Gość)06.06.2019 13:01

Coś wiadomo dalej w tym temacie?

10


tefal ~tefal (Gość)01.06.2019 11:12

Jaką kasę - gwarancja była

20


gość ~gość (Gość)01.06.2019 10:51

Niech ta osoba która wrzuca zdjęcia z fotomontarzem zastanowi się bo to jest karalne. Dach jest nienaruszonym. Tylko sufit podwieszany uległ uszkodzeniu. Co to za redakcja, która wrzuca nie prawdziwe informacje. Ta firma która wykonywała dom ludowy w Rokszycach wykonywała również inne domy ludowe w gminie WOLA Krzysztoporska, które się zamykają dla bezpieczeństwa np. W Gąskach. Proszę o sprostowanie dotyczące tego nieba w suficie.

42


gość ~gość (Gość)31.05.2019 20:17

A co ma być Panie Radny?
Trzeba odbudować. Da Pan kasę na odbudowę?

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat