Zawalił się sufit w Domu Ludowym w Rokszycach

ePiotrkowRegion Środa, 29 maja 2019105 45645
Zawalił się sufit w Domu Ludowym w Rokszycach w gminie Wola Krzysztoporska. Obiekt otwarto zaledwie 1 października ubiegłego roku. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a istniało takie zagrożenie, ponieważ ze znajdujących się tam pomieszczeń korzystają członkinie Kół Gospodyń Wiejskich i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej.

Ładuję galerię...

Jak powiedzieli nam policjanci, runął sufit podwieszany o powierzchni 250 m kw., w tej chwili wyjaśnianie są okoliczności tego zdarzenia. O sprawie poinformowano również Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Na miejscu zdarzenia zastaliśmy między innymi Mieczysława Warszadę, zastępcę wójta gminy Wola Krzysztoporska. - Informację o tym, że sufit się zawalił dostaliśmy we wtorek. Obecnie staramy się zbadać dlaczego do tego doszło. To nowy obiekt, a będziemy musieli na jakiś czas go zamknąć - mówił przedstawiciel Urzędu Gminy. Piotr Skupień, sołtys Rokszyc, którego również zapytaliśmy o stanowisko w tej sprawie powiedział nam, że jakiekolwiek konkrety będą znane dopiero za kilka dni. 

 

W budynku znajdowała się sala główna, tzw. bankietowa o powierzchni ponad 243 m kw. z zapleczem kuchennym oraz sanitarnym, dwie mniejsze sale, w tym sala warsztatowa o powierzchni prawie 63 m kw., kotłownia oraz pomieszczenia przeznaczone dla OSP. m.in.: garaż, pomieszczenie socjalne, dyżurka, szatnia, umywalnia, magazyn i pomieszczenie techniczne.

 

Nieoficjalnie od mieszkańców udało nam się dowiedzieć, że w chwili, gdy doszło do zawalenia w budynku były osoby, które sprzątały salę po niedawnej zabawie weselnej. Według ich relacji niewiele brakło by jedna z nich została poważnie poszkodowana.

 

Całość kosztowała prawie 2 miliony złotych.

 

 


Zainteresował temat?

5

6


Komentarze (105)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brygada ZZ z Woli ~Brygada ZZ z Woli (Gość)08.07.2019 08:06

ZZ miałby tutaj najwięcej do powiedzenia i wyjaśnienia

10


Marek D. ~Marek D. (Gość)30.06.2019 20:44

To nie jedyny przypadek i nie zwalałbym to na firmę wkonawczą. Tak sie robi w tej gminie. Proszę przypomnieć co ze szkołą w Bujnach czy w Gomulinie, proszę przejechać się po wsiach i popatrzeć na domy ludowe: niedawno pobudowane a już "rdzewieją", proszę popatrzeć na drogi: nedawno wyremontowane a już "przeciekają".
Przecież wszystko jest ok. To muszą być i nagrody za wspaniałe działanie:
https://www.epiotrkow.pl/news/Wojt-Roman-Drozdek-odebral-tytul-Czlowieka-Roku-2018,35271
https://www.epiotrkow.pl/news/Wojt-gminy-Wola-Krzysztoporska-odznaczony-przez-prezydenta-Dude,35881
Chyba ten znak musiał przyjść we właściwym momencie.

10


Bobi ~Bobi (Gość)28.06.2019 04:57

Wójt cały czas powtarza to to zwykłe odpadnięcie sufitu a nie katastrofa budowlana. Jak tak można jak organ jeszcze tego nie zbadał i nie wydał decyzji.
To wójt jest organem? Czy może już ustawia opinię społeczną w tym temacie? Wyrokuje przed wydaniem opinii?
https://architektura.info/prawo/prawo_budowlane/rozdzial_7_katastrofa_budowlana
Katastrofą budowlaną jest niezamierzone, gwałtowne zniszczenie obiektu budowlanego lub jego części, a także konstrukcyjnych elementów rusztowań, elementów urządzeń formujących, ścianek szczelnych i obudowy wykopów.
Pozostawiam czytającym czy była to katastrofa budowlana czy nie.

30


gość 1 ~gość 1 (Gość)28.06.2019 21:53

A kto odpowie za organizację imprezy z września ub. roku dot. uroczystego otwarcia sali pomimo że obiekt nie był oddany do użytku. Mam nadzieję że Wójt który zrobił sobie darmowy wiec wyborczy a nie OSP czy KGW.

30


Wiesław ~Wiesław (Gość)28.06.2019 05:01

Czy już wiadomo co się stało?

10


Fredzik ~Fredzik (Gość)16.06.2019 08:55

Co się dzieje w tym temacie? Wiadomo już co się stało? Jaka będzie przyszłość obiektu?
Odwoływane są imprezy, przyjęcia. Kolega poniósł starty. Kto to zrekompensuje?

41


gość ~gość (Gość)30.05.2019 06:15

Jaka podłość i podjudzanie. Jak się robi po dziadosku to tak jest.
Już nic nie można powiedzieć, ocenić działań Jaśnie Pana Wójta bo nastąpi obraza majestatu i foch.
Poptarzcie na inne tego typu inwestycje w Woli. Ciągle jakieś poprawki

101


gość ~gość (Gość)29.05.2019 14:58

A czy to budował sam wójt że tak na nim psy wieszacie? Była firma która odbiera budynek . To na jej barkach teraz powinno spoczywać wyjaśnienie tej sprawy i to ona powinna ponieść koszty naprawy. Zastanówcie się trochę co wypisujecie. Każdy mądry bo nie trzeba się ujawniać pisząc durne komentarze .

144


stróż ~stróż (Gość)29.05.2019 16:05

Nie chodzi o firmę która odbierała, ale ile Wójt daje na jej utrzymanie, jak nadzoruje z niej korzystanie, KTO nadzoruje?!!!

71


gość ~gość (Gość)30.05.2019 08:15

Szkoła w Gomulinie a dokładniej sala gimnastyczna została wybudowana na bagnach a dokładniej w samym centrum dawnego koryta Strawy.

72


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat