Zatrzymywali do kontroli drogowej, bo... bawili się w policjantów

ePiotrkow Poniedziałek, 27 lipca 20159 5287
Policjanci zatrzymali do kontroli BMW, którym poruszało się trzech młodych mężczyzn. Samochód wyposażony był w atrybuty sugerujące, że jest to nieoznakowany radiowóz policyjny. Okazało się, że zatrzymani, podszywając się pod policjantów, przeprowadzili fikcyjną kontrolę drogową.

- 25 lipca około godziny 22.20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach otrzymał zgłoszenie od 29-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego, że został zatrzymany na terenie miejscowości Kraszew do kontroli drogowej przez młodych mężczyzn poruszających się BMW - informuje młodszy aspirant Grzegorz Stasiak. - Jeden z nich przedstawił się jako funkcjonariusz policji i żądał okazania dokumentów. Na prośbę okazania legitymacji służbowej, „policjant” odstąpił od czynności informując, że to jedynie żart. Dyżurny niezwłocznie zlecił patrolowi zatrzymanie opisanego pojazdu. Mundurowi z posterunku w Andrespolu zatrzymali BMW w rejonie ulicy Rokicińskiej w Andrespolu, w momencie gdy kierowca wraz z pasażerami usiłował odjechać. Okazało się, że kierujący pojazdem to 23-letni mieszkaniec gminy Brójce, a pasażerami pojazdu są jego koledzy w wieku 22 i 23 lata zamieszkali w tej samej gminie. W trakcie przeszukania pojazdu policjanci znaleźli w jego wnętrzu odblaskową tarczę sygnalizacyjną tzw. lizak oraz niebieskiego „koguta” montowanego na magnes. Dodatkowo we wnętrzu pojazdu znaleziono urządzenie do zdalnej obsługi listwy LED zamontowanej pod atrapą wlotów powietrza z przodu pojazdu. Diody LED zamontowane na listwie emitowały niebieskie światło o zmiennej częstotliwości.


Mężczyźni w chwili zatrzymania byli trzeźwi. Potwierdzili, że przy wykorzystaniu urządzeń zatrzymali do kontroli inny pojazd na terenie miejscowości Kraszew. Aktualnie trwają ustalenia, czy był to jednorazowy wybryk fałszywych policjantów. Zgodnie z prawem podawanie się za funkcjonariusza publicznego i wykonywanie czynności związanych z jego funkcją, podlega karze pozbawienia wolności do 1 roku.

Wszystkie osoby, które zostały poddane takiej pseudokontroli, proszone są o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji powiatu łódzkiego wschodniego z siedzibą w Koluszkach przy ulicy 11 Listopada 62 F, pod numerem telefonu (44) 714 69 77 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem 997 lub 112.


Zainteresował temat?

10

1


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

DżagaRaga DżagaRagaranga27.07.2015 22:11

To już się w policje pobawić nie można ?

23


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)27.07.2015 16:48

Też z kolegami bawiliśmy się w policjantów (ściślej: w milicjantów), ale to było w przedszkolu. Potem przestaliśmy, bo z wiekiem zaczęliśmy poważnieć i dojrzewać. A bohaterowie tego artykułu po ukończeniu wieku przedszkolnego widocznie już tylko rośli. ;)

100


ZŁA ~ZŁA (Gość)27.07.2015 15:13

Panowie próbowali pomóc naszej policji i wyręczyć w tak trudnej pracy,gorzej jak pisali mandaty i szły pieniążki do kieszonki.

40


ormo ~ormo (Gość)27.07.2015 14:06

40


? ~? (Gość)27.07.2015 12:55

Czy to był czarny Opel? Bo taki sam zatrzymał kogoś w sobotę pod Focusem.

113


ludirken ~ludirken (Gość)27.07.2015 13:31

tego na allegro jest pełno :) proponuję się za to wziąć, żeby na przeglądach np. sprawdzali coś takiego :) albo za sprzedawców, chociaż można samemu coś takiego zrobić.

30


manek ~manek (Gość)27.07.2015 12:56

Fajny news

32


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat