Zatrzymany za fałszywy alarm bombowy

PolicjaRadomsko Wtorek, 02 lutego 20214 2917
Kilka godzin od zgłoszenia, nadawca fałszywej informacji o bombie na komendzie, trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany to 42-letni radomszczanin. Postawiono mu zarzuty.
fot.: Radomsko24.pl / Wojciech Bojdo

31 stycznia o poranku, dyżurny radomszczańskiej komendy otrzymał telefoniczną informację, że "w budynku posterunku jest bomba". Dzwoniący mężczyzna jeszcze raz powtórzył komunikat i rozłączył się. Zaraz po zgłoszeniu, do służby został wezwany policyjny pirotechnik, który sprawdzał wiarygodność przekazanej informacji. Ostatecznie policjanci nie ujawnili żadnych ładunków wybuchowych, ani innych urządzeń mogących grozić wybuchem. Swoją pracę rozpoczęli więc kryminalni. Ich działania pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie sprawcy tego zgłoszenia. 42-letni radomszczanin nie był zaskoczony wizytą policjantów. Podczas rozmowy z mundurowymi nie potrafił powiedzieć dlaczego tak postąpił.

 

Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi. 1 lutego prokurator nadzorujący postępowanie przedstawił 42-latkowi zarzuty za które grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. 2 lutego, na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Radomszczanin musi liczyć się też z obowiązkiem pokrycia kosztów przeprowadzonej akcji.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

anal-fa-beta ~anal-fa-beta (Gość)02.02.2021 13:54

Bomba - sromba!
Covid zabija więcej niż te bomby wszystkie!
Nosić maski i nie wychodzić z domów!

15


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat