Zatrzymanie gangstera ściganego listem gończym

Strefa FM Czwartek, 17 kwietnia 20080 3783
Poszukiwany od blisko 3 lat bandyta wpadł w policyjną zasadzkę w powiecie tomaszowskim. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Policjanci z Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim od września 2006 roku rozpracowywali jedną ze zorganizowanych grup przestępczych o charakterze zbrojnym. Gang na terenie całego kraju „trudnił się” napadami rabunkowymi, wymuszeniami rozbójniczymi, kradzieżami z włamaniem do samochodów, domów i mieszkań, handlem bronią, porwaniami dla okupów oraz przemytem i handlem narkotyków na dużą skalę.
Realizowane czynności operacyjne dały podstawę do wszczęcia kilku śledztw nadzorowanych przez Prokuraturę Okręgową w Piotrkowie Trybunalskim.
Do chwili obecnej zarzuty przedstawiono kilkudziesięciu podejrzanym, z czego 22 osoby tymczasowo aresztowano, a wobec pozostałych zastosowano inne środki zapobiegawcze. Wczoraj w ręce policjantów wpadł kolejny członek zorganizowanej grupy przestępczej. Dzięki współpracy z kolegami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi ustalono, że 35-latek poszukiwany od 2005 roku listem gończym i dwoma nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego ukrywa się w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie nadal trudni się handlem narkotykami. W godzinach popołudniowych w jednej z restauracji na terenie gminy Lubochnia na mężczyznę zastawiono zasadzkę. Na miejsce udali się piotrkowscy „kryminalni” wspierani przez funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Łodzi. Poszukiwany mężczyzna tuż przed podjętą interwencją próbował ucieczki przez okno lokalu. Ukrył się na zapleczu pobliskiego budynku mieszkalnego, gdzie został zatrzymany. Policjanci zatrzymali również jego 30- letniego kolegę „po fachu” z powiatu tomaszowskiego, z którym przyjechał do lokalu. Podczas przeszukania opla kalibry, którym poruszali się gangsterzy funkcjonariusze ujawnili w bagażniku 4 opakowania amfetaminy oklejone taśmą samoprzylepną. Policjanci ponadto przeszukali wynajmowane przez 35- latka w Tomaszowie Mazowieckim mieszkanie, gdzie ujawnili jeszcze jedno opakowanie amfetaminy i dwie torby z marihuaną

Łącznie zabezpieczono 2,5 kg amfetaminy o wartości czarnorynkowej nie mniejszej niż 75 tysięcy i 300 gram marihuany na wartość około 10 tysięcy złotych. W mieszkaniu znaleziono również „łamaki” służące do otwierania i uruchamiania samochodów oraz dwie wagi laboratoryjne i inne akcesoria związane z przestępczością narkotykową. Jak ustalono 35-latek z Pabianic ukrywał się przed organami ścigania posługując się sfałszowanymi dokumentami.
Obecnie trwają czynności procesowe. Policjanci zamierzają wobec obu mężczyzn wnioskować o areszt.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat